Pátek, 9. června , 2023

Chystáte se na pohřeb? Nezapomeňte na smuteční kytici

V českých končinách jsou zachovalé některé tradice, které se neustále dodržují, například na poslední rozloučení se zemřelým se nosí smuteční kytice. Pokud však vybíráte smuteční kytici poprvé, zřejmě jste zjistili, že existují různé druhy a vazby. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat při výběru.

V případě, že zařizujete pohřeb pro svého blízkého rodinného příslušníka, pohřební služba vám zřejmě nabídne i služby spojené s objednáním květin. Vyznejte se však v jednotlivých druzích.

Smuteční věnce

První možností jsou smuteční věnce, které pořizuje zpravidla nejbližší rodina. Častokrát se však stává, že se na ně skládají kolegové z práce, zaměstnavatel, případně kamarádi zesnulého. Věnce jsou zdobeny stuhou, na které bývá napsáno rozloučení i se jménem dané rodiny, takže je patrné, od koho věnce jsou.

Smuteční kytice

Druhou volbou jsou smuteční kytice, které na pohřeb přináší smuteční hosté, již se přicházejí rozloučit se zemřelým a vyjádřit mu úctu. Taková kytice může být buď jednoduchá a nenápadná, nebo naopak výrazná. Všechno záleží na tom, kolik jste ochotni do kytice investovat. Dodržte však nepsané pravidlo, že by se mělo jednat o květiny živé, nikoliv sušené. Stejně tak dbejte na to, aby byl počet květin sudý. Pokud však v květinářství řeknete, že chcete kytici na pohřeb, personál tato pravidla dodrží.

Smuteční kytici donesete na pohřeb buď osobně, nebo ji necháte poslat kurýrní službou, jestliže se nemůžete smutečního obřadu zúčastnit.

Jestliže hledáte odborníka na kondolenční květiny a smuteční aranže se stuhou, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Felurop.cz. Objednat si můžete květiny na pohřeb i skrze internet, což je nejjednodušší způsob. A třebaže si nevyberete, alespoň se inspirujete.

Comments are closed.

Scroll To Top