Pondělí, 5. června , 2023

Bez čeho se v životě obejdete

Také to dost možná znáte. Máte doma věci, které jsou již přebytečné, ale vy se jich nedokážete zbavit. Pořád si říkáte, že je ještě užijete, ale je to skutečně tak? Opravdu ty věci budete ještě někdy nosit a opravdu je to tak, že se bez nich neobejdete? O čem je vlastně řeč? Je to třeba domácí oblečení.

Často doma shromažďujeme kousky, které jsou staré, ale myslíme si, že je ještě využijeme. Jedná se třeba o staré oblečení, sice je hrozné, ale stejně si řekneme, že nám na doma stačí a je nám líto ho vyhodit. A tak syslíme a syslíme a najednou zjistíme, že toho na doma máme pomalu víc jak na ven. Přišel čas to vyhodit a obměnit šatník.

Další naší sbírkou, které se nejsme schopni zbavit, jsou věci, které nám někdo daroval. Samozřejmě, že ne všechny, protože jsou dárky, které užijeme, a potěší nás, ale na druhou stranu jsou také dárky, které se nám doma kupí a my je máme jen proto, že nám je někdo dal a nám je hloupé je vyhodit.

Zbavte se těch klumpů a vyhoďte je, nebo je darujte někomu, o kom víte, že z toho bude mít radost. Rozhodně je neskladujte jen proto, že je vám je líto to vyhodit. Uděláte si tím doma místo a nebude se vám na to potom zbytečně prášit. Každý z nás by měl čas od času vzít věci, které mu doma leží jen tak a vytřídit je. Zbavit bychom se tak měli věcí starých a místo nich si třeba pořídit nové.

Dost možná jste si řekli, že začnete hubnout a tak si pořídíte domů steper. Kolikrát jste na něm ale skutečně cvičili? Vytáhli jste jej vůbec někdy, nebo ho máte jen jako odkladač na oblečení? Vezměte steper a prodejte jej, určitě už nepřijde doba, kdy na něm budete doma pravidelně cvičit, ale spíše o něj budete jen zakopávat a bude se vám na něj prášit.

A kolik máte v kuchyni kuchyňských pomocníků, které vůbec nevyužíváte, ale kupovali jste si je s nadšením, jak s nimi budete pracovat? Vyhoďte a zbavte se všeho, co nebudete potřebovat. Udělejte si místo na nové věci.

Comments are closed.

Scroll To Top