Sobota, 13. dubna , 2024

Astrologie slunečních znamení – Štír

Lidé narození ve znamení Štíra oslavují své nerození od 24. října a oslavy tohoto znamení budou pokračovat až do 22. listopadu. Živlem tohoto znamení je voda, planetou je Pluto a nesymbolizuje ho nic jiného, než pouštní štír. Barvou Štírů je temně růžová až kaštanová.

Potkáte-li člověka, který je narozený ve znamení Štíra, pravděpodobně to nebude oznamovat s velkou hrdostí. Štíry předchází jejich pověst. Výrazy vášnivý, citlivý nebo vzrušující jsou velmi často převáděny na slova jako jsou výbušný, tvrdohlavý a erotoman. I když mohou být tyto výrazy pravdivé, většina Štírů není neustále ovlivňována emocemi a pokud ano, spíše je nedávají najevo. Štíři řeší své problémy nejraději sami se sebou, popřípadě s velmi blízkým okruhem lidí, o které se mohou e stoprocentní jistotu opřít. Můžete být velmi často překvapeni, čím si Štír prošel. Nikdo o ničem nevěděl a Štír najednou ukončuje několikaletý vztah. Hledáte-li tedy jeden z nejvhodnějších výrazů k charakterizování tohoto znamení, je to bezesporu záhadnost a tajemnost. I pro Štíra samotného je někdy velmi těžké vyrovnat se se svými city. Možná právě to bývá tím důvodem, proč se o soukromé záležitosti nedělí s okolím. City Štírů jsou velmi hluboké a složité, hledají tak řešení nejprve v sobě, nemají zájem o to, aby v nejtajnějších místech srdce pátral někdo jiný. Nemá tím však být řečeno, že Štíři neudržují dobré vztahy s ostatními, právě naopak. Mívají vynikající partnery a celoživotní přátele, není jich však mnoho.

Pátráte-li po dalších slovech, které dokonale vystihnou toto znamení, pak je to slovo vášeň. Vzhledem k tomu, že se o Štírech proslýchá, jak jsou skvělí milovníci, vidíte možná vášnivého Štíra v posteli. Štír však potřebuje vášní proplétat celý svůj život. Jestliže Štír dělá to, co miluje, vykazuje skvělé výsledky a prakticky není možné, aby ho v aktivitě předčil někdo jiný. Život bez vášně by byl pro Štíra ničím jiným, než pustinou a v takové vidině každý Štír odmítá žít. Tito lidé potřebují být citově zakotvení v čemkoliv, co dělají. Nudí-li se Štír se svým partnerem, v zaměstnání, je velmi nešťastný a nepočítejte s tím, že se s takovým životem smíří.

Štír si nejčastěji volí za partnera Štíra právě z toho důvodu, že jeden rozumí nejniternějším citům a pocitům druhého.  Ačkoli Štíři mohou být zdrženliví při projevování svých citů, jsou krajně citliví a snadno zranitelní. Někdy ani netušíte, že jste něco řekli špatně, ale vnímáte dusno a možná i vzdor. Štír je velmi intuitivní a vnímavé znamení, což je často vede k upřímnému zaujetí nebo naopak k tomu, že se zcela vtáhnou do sebe.

Pokud Štír něco nesnáší, pak je to polovičatost. Všechno chce mít naplánované do detailů, jestliže na něčem pracuje, odevzdává vždy skvěle odvedenou práci. S tím také souvisí to, že nejraději na věcech pracuje sám, je si sám svým pánem a nemusí se nikomu podřizovat. Narazí-li na člověka, který má k povinnostem stejný postoj zodpovědnosti, pak se Štír bez potíží přizpůsobuje a nechává si radit.

Štíři, pravděpodobně roto, že je obklopuje taková dráždivá tajemnost, mají štěstí na mimořádně přitažlivé osobnosti. Mají také báječný, zemitý smysl pro humor, kterým pomáhají nejen sobě, ale i ostatním, překonávat trýznivé životní situace. Některá znamení procházejí životem bez trýznivých ran, Štíři jsou jaksi předurčeni k získávání těžkých citových jizev a k zažívání dramatických zvratů osudu. U Štírů lze až skoro hmatatelně rozeznávat jednotlivé úseky života.  Jakmile se pro ně stane určitá situace nesnesitelnou, ani se nenadějete a Štír už stihnul přesedlat na jinou aktivitu, stihnul ukončit vztah nebo odejít z práce, která ho po citové stránce neuspokojovala.

Štíři jsou vzácní lidé, máte-li potřebu někomu se vypovídat. Jsou to dobří posluchači, většina z nich nemá potřebu vám radit, odpovídá až když kladete otázku. Není u nich zvykem předhazovat vám minulost a vinit vás za to, co jste udělali špatně. Naopak rádi řeknou „Tohle se stalo a už to neovlivníš, teď pracuj na tom, co jsi chopen ovlivnit do budoucna.“

O Štírech se často říká, že umí zasadit tvrdou ránu, která se nehojí. Jak jste se mohli dočíst v prvním odstavci, symbolem je štír, který na svém ocasu nosí jedový váček. Přesně takoví jsou i lidé ve znamení Štíra. Rány však zasahují po určité době. Jsou velmi trpěliví, jestliže jim ublížíte, stáhnou se do sebe a nějakou dobu se cítí ukřivdění, pak se ale chovají jakoby se nic nestalo. Postupem času jim vaše ublížení přeroste přes hlavu a beze slova odchází, čemuž zase nebudete rozumět vy.

Štíři jsou vzácní přátelé, známí i partneři, kterých když si umíte vážit a naučíte se k nim správně chovat, sedřou si nohy po kolena k tomu, aby byl váš život obohacován jejich bytím.

Comments are closed.

Scroll To Top