Pátek, 9. června , 2023

5 interiérových tipů, jak okamžitě zapůsobit na hosty

Bydlení o člověku leccos prozradí. Pokud jsou vaše dveře otevřené dokořán a přijímáte jednu návštěvu za druhou, jistě chcete, aby se u vás cítili příjemně. A protože většina lidí dává na první dojem, měli byste smysly návštěvníků zaujmout bezprostředně poté, co překročí práh vstupních dveří. Došla vám inspirace? K perfektnímu výsledku vám pomohou následující tipy.

1. Pověste designově zajímavá světla

Dobré osvětlení je základ každé místnosti. Navzdory bohaté nabídce lustrů se atraktivním kouskům bráníme a raději se potácíme ve vodách zajeté rutiny. Je to škoda, protože nevšední design svítidel vnáší do interiéru jedinečnou atmosféru. Skvělou volbou nejen do obývacího pokoje mohou být dostatečně dlouhá závěsná světla – třeba ve vintage stylu.

2. Otevřete prostor

Chystáte se na rekonstrukci? Pak máte jedinečnou šanci na velkou změnu – zvažte probourání zdí, které nyní oddělují kuchyni či jídelnu od obývacího pokoje. Otevřený prostor navozuje pocit mnohem většího bydlení, než ve skutečnosti je.

3. Hoďte do gala zdi

Jednobarevným plochám odzvonilo, nyní jsou v kurzu hravá a originální řešení. Jděte s dobou a vyšperkujte některé zdi pomocí vkusné tapety. Doporučujeme dražší vliesové, které lze poměrně snadno sundat i za sucha. Díky tomu je můžete častěji měnit a udržovat příbytek v rytmu nových trendů. Nyní hrají prim florální motivy.

4. Nezapomínejte na okna

Okna zabírají významnou část pohledové plochy, a proto si zaslouží adekvátní pozornost. Žaluzie jsou přijatelné, ale mnohem lépe mohou působit vhodně zvolené záclony či závěsy. Nepodceňujte jejich potenciál, působí totiž jako dekorace, a dejte si s výběrem na čas. Efekt vás mile překvapí!

5. Investujte do uměleckých předmětů

Že vám rozpočet neumožňuje pořízení drahých obrazů od známých autorů? To přece vůbec nevadí. Krásné kousky, jež vypráví svůj příběh, najdete i v bazarech. Což platí také o soškách a dalších dekoracích, které upozorní na váš vybraný vkus.

Comments are closed.

Scroll To Top