Čtvrtek, 9. února , 2023

Zmenšení prsou

Velké poprsí s sebou přináší řadu zdravotních obtíží
zmenšení prsou

zmenšení prsou, Autor obrázku: craigfinlay

Že si ženy nechávají zvětšit poprsí, je běžná věc. Mnohem méně časté jsou případy opačné, kdy si žena nechá prsa zmenšit. Ano, také to se stává. Proč se k takovému kroku ženy uchylují? Jak takový zákrok probíhá a na co by se měla žena připravit? Jak hluboko bude muset sáhnout do kapsy, aby si mohla pořídit nová prsa? Odpovědi naleznete v našem článku!

Chci menší prsa – proč?

Jen málo žen se vzdá hezkých velkých prsou. Ovšem bujné poprsí má také řadu nevýhod. Nejen že s přibývajícím věkem, po dětech, dramatických dietách aj. mají prsa tendenci ztrácet na elasticitě a klesat kamsi k pupíku. Velké poprsí s sebou přináší také řadu zdravotních obtíží – nehledě na to, že například sporty jako je běhání anebo aerobic jsou s velkými prsy téměř nemyslitelné. Zmenšením prsou tak žena získá cestu ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu. Zmenšování prsou navíc probíhá na podobném principu jako modelace prsou, takže s sebou přináší i další výhody:

  • dodá prsům symetrii a vy už nikdy nebudete zápasit s tím, že je jedno vaše prso menší a druhé větší, jedno míří více k hrudníku a jedno kamsi do strany
  • může vám dopomoci k menším dvorcům, čímž dostává prs oblejší tvar a bradavky netrčí tolik dopředu
  • prsa odolávají přitažlivosti zemské a dostanou lepší tvar

 

Jak probíhá zákrok

Princip zákroku je prostý – lékaři posunou dvorec i s bradavkou o několik centimetrů nahoru. Nadbytek kůže i s částí prsní žlázy odstraní, čímž se prsa zmenší. Posunutím dvorce a bradavky se zase pěkně napnou a působí mladistvým dojmem. Laicky řečeno vám odeberou tolik prsní tkáně, kolik je třeba k tomu, aby se vaše prsa opět majestátně tyčila směrem vzhůru. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně 2 – 3 hodiny. Nemusíte si lámat hlavu nad tím, zda jste nebo nejste vhodnou adeptkou pro tuto operaci a zda ji zvládnete – součástí operace jsou klasická předoperační vyšetření, jako je rozbor krve, moči, rentgen, EKG aj.

Po operaci…

Počítejte s tím, že se ke svým oblíbeným činnostem nevrátíte dříve než za měsíc. Zmenšení prsou představuje poměrně radikální řez do těla, takže to si zaslouží náležitý relax. Několik dní po operaci vám lékaři sundají obvazy a nahradí je tzv. chirurgickou podprsenkou. Ačkoli nepůsobí zrovna estetickým dojmem, noste ji poctivě. Po 14 dnech ji budete moci začít střídat s klasickou pevnou podprsenkou. Připravit byste se měla také na bolest. Prsa mohou být více či méně citlivá a oteklá. Nejcitlivější oblastí budou bradavky a jizvy, které po operaci zůstanou červené a vystouplé. Nevystavujte je minimálně půl roku slunečnímu záření a mažte je silikonovou mastí anebo obyčejným sádlem. Postupně začnou blednout.

TIP: Pojišťovna tento zákrok hradí pouze v případě, budete-li mít doporučení od neurologa, ortopeda anebo psychiatra. V opačném případě si připravte cca 30 000 Kč.

Comments are closed.

Scroll To Top