Středa, 4. října , 2023

Toužíte po pevných stehnech a zadečku? Začněte bruslit!

Inline bruslení se stává oblíbenou pohybovou aktivitou. Nechtěli byste ji i vy zařadit do svého životního stylu? Pár kilometrů na bruslích po ránu vás vzpruží víc než dvojité espresso. Zlepší se vám nálada, prokrví cévy a náležitě zpevní hýžďové i stehenní svaly.

Zdravotních přínosů ježdění na bruslích je celá řada. Už jen samotný pohyb s větrem v zádech (i obráceně) se pozitivně podepisuje na vašem fyzickém i psychickém rozpoložení. Na bruslích zkrátka každému musí být dobře. Starosti alespoň na pár vzácných okamžiků mizí a je vám dobře. A tyto pocity se vás drží dlouho poté, co brusle z nohou sundáte. Vyzkoušejte to a sami uvidíte!

Na bruslích nešetřete

V první řadě si pořiďte kvalitní brusle. Na nich nešetřete. Rozhodně se vyhněte padělkům a no name značkám pořízeným v tržnici. Na bruslích totiž doslova riskujete svůj život. Na nekvalitních bruslích dvojnásob. Kolečkové brusle tedy nakupujte jedině ve specializovaných obchodech a e-shopech. Brusle renomovaných značek (i na inline hokej) pro začátečníky i skutečné profesionály seženete například na e-shopu bauerhockey.cz.

Vybíráme brusle

Na co se při výběru bruslí zaměřit? Základem jsou kvalitní kolečka na brusle, která jsou zárukou bezpečné jízdy na nerovném terénu, ale i při provádění náročnějších skoků. Vaší pozornosti by však nemělo ujít ani vázání a celkově to, jak brusle vašim nohám sedí. Kvalitní bota bruslí se vašim chodidlům a nártům po jejím upevnění dokonale přizpůsobí.

Naučte se jezdit!

Bezpečnost je při jízdě na kolečkových bruslích klíčová. V první řadě se na bruslích naučte dobře jezdit. A samozřejmě i brzdit. Začínejte pomalu a zrychlujte postupně. Jakmile si osvojíte základní systém jízdy na bruslích, půjde to samo.

Bezpečnost na prvním místě

Pro jízdu si vyberte hladký a ideálně k tomu určený povrch. Vyhýbejte se silnicím a rušným komunikacím. Při samotné jízdě sledujte nejenom své okolí – samozřejmě se vyhýbejte kolemjdoucím, ostatním bruslařům a dalším překážkám, ale i vozovce jako takové.

Nepodceňujte ochranné prostředky

K vyvedení z rovnováhy totiž bruslaři postačí malá nerovnost, prasklina či malý kamínek. Z toho důvodu za všech okolností jezděte vybaveni ochrannými prostředky. Nikdy se na trasu nevydávejte bez ochranné helmy a chráničů kolen a loktů. Úrazy na inline bruslích mohou být fatální.
Pokud to všechno ale zvládnete, o čemž nepochybujeme, jsme si jisti, že si inline bruslení zamilujete a možná mu přímo propadnete.

Comments are closed.

Scroll To Top