Pondělí, 5. června , 2023

Tantrická masáž – věnujte se svému vnitřnímu „já“ a uvolněte se!


Chcete vyzkoušet něco neobvyklého a dopřát svému tělu řádný odpočinek a regeneraci v podobě tantrické masáže? Zároveň z ní ale máte obavy a nevíte, do čeho jdete? Přinášíme Vám přehled toho, jak relaxační procedura probíhá a co od ní očekávat. Zjistíte, že se není čeho obávat. A pokud odložíte svůj stud stranou, jistě zažijete jedinečné okamžiky!

Tantrická masáž – kde se objevila poprvé a o co se jedná

Kořeny tantry jako takové sahají až do pátého století našeho letopočtu. Poprvé se objevila v Indii a jednalo se o soubor rituálů a meditací. Dle hinduistické tradice je tantra spojením ženského a mužského principu a zaměřuje se na sexuální alchymii obou pohlaví, jež má dosáhnout božského stupně.

V dnešní společnosti je taková procedura chápána jako intimní a spirituální rituál, který pracuje se sexuální energií a čakrami. Ty se pomocí speciálních technik snaží masírující rozproudit z pánevní genitální oblasti do celého těla. Cílem je zbavit se negativních emocí a soustředit se na své vnitřní prožitky. Důležitá je sexuální energie, která je vnímaná jako klíč k léčení strachů a různých obav. Také se mění vnímání orgasmu, který můžete prožívat jako hluboký a naplňující pocit v celém těle. Zbavíte se tak zažitých povrchních pudů a obohatíte svůj intimní život! Nemůžete tomu uvěřit? Přečtěte si rozhovor s odbornicí na smyslné masáže nebo si ji rovnou vyzkoušejte sami na vlastní kůži!

Kde tuto rituální proceduru podstoupit

V dnešní době je tantrická masáž poměrně velmi dostupná služba v každém větším městě. Zpravidla se jedná o masérský salón, který je přímo úzce zaměřen na tento druh stimulace, ale občas jej nabízí i studia vedle klasických, tradičních masáží. Na internetu najdete takových salonů opravdu mnoho. Na stránkách by samozřejmě měly být uvedeny služby, případně jak procedura probíhá a jaké jsou možnosti jejího trvání. Počítejte s tím, že si musíte vyhradit více času – nabízí se v časových horizontech od hodiny a půl až po pět, šest hodin.

Chcete-li tantrickou masáž provozovat doma a udělat ji například svému partnerovi, je důležité podstoupit řádné zaškolení. Otevírání čaker totiž vyžaduje jisté znalosti a péči, tudíž bez řádného vysvětlení nedosáhnete požadovaného efektu. Školení nabízí několik studií, které tuto metodu provozují. Některé dokonce poskytují takovou službu i pro páry. Jistě nebude na škodu, když si seženete odbornou literaturu, která se tématu tantry věnuje. Jakmile si znalosti a hlavně techniku osvojíte, buďte si jistí, že z Vaší ložnice učiníte ráj rozkoše!

Jaký je průběh a co se bude dít?

Hned v úvodu, než ještě dojde k samotnému rituálu, se nejdříve při šálku čaje seznámíte s masírující osobou. Popovídá si s Vámi o Vašich očekáváních a průběhu. Ujasníte si, kam až může zajít, a zda chcete podstoupit také intimní masáž. Je důležité, abyste spolupracovali a správně dýchali. Zde máte prostor sdělit své obavy nebo cokoli, co by Vám mohlo být nepříjemné. Po rozhovoru budete vyzváni, abyste využili sprchu a smyli ze sebe starosti všedního dne.

Bude pro Vás připravena místnost s přítmím, svíčkami a smyslnými vůněmi. V pozadí může hrát relaxační hudba. Samotná masáž začíná ve stoje nebo rovnou na lehátku, kde se položíte na břicho. Je na Vaší volbě, zda budete jen lehce zahaleni šátkem nebo odhodíte stud stranou a absolvujete celou proceduru nazí. Nejdříve budete otírání horkými žínkami, může se objevit i aplikace horkých lávových kamenů. Tím se Vaše tělo a svaly uvolní. Ke zvýšení smyslového vnímání se užívají peříčka či různé kůže, kterými budete hlazeni.

Následuje olejová masáž, která nemá za cíl jen uvolnit a zahřát svalstvo, nýbrž vás uvádí do stavu hlubokého uvolnění a zklidnění toku myšlenek. Další část probíhá v poloze na zádech, kdy opět budete masírování a hlazeni. Můžete vyzkoušet intimní stimulaci tzv. Joni (ženské pohlaví) a Linghamu (mužské pohlaví). Cílem je budování sexuální energie, která se poté rozvádí do celého těla. Umožní vám tak prožívat intenzivněji své pocity a vlastní sexuální náboj. Během procedury můžete, ale nemusíte dosáhnout orgasmu. U mužů je to spíše nežádoucí, ejakulací se totiž zbaví své sexuální energie. Očekává se od Vás taky jistá práce s dechem, který by měl celý zážitek prohloubit.

Na závěr Vám bude opět nabídnuta sprcha, nicméně je doporučeno nechat oleje na těle působit co nejdéle. Můžete se obléci a budete-li chtít, nabízí se rozprava o svém vnímání celého prožitku s masírující osobou. Podělte se, zda to pro Vás bylo příjemné či nikoli nebo zda Vám něco vadilo. Určitě se setkáte s porozuměním a třeba i radou pro příště.

Comments are closed.

Scroll To Top