Pátek, 26. dubna , 2024

Šetřete přírodu, kupujte renovované tonery

Země se nám ztrácí pod horami odpadků. Nejvíce jí škodí plasty, které se rozkládají šíleně dlouho. Vždyť rozložení jedné plastové láhve trvá zhruba 100 let! A teď si uvědomte, kolik plastových výrobků máte kolem sebe. Které z nich použijete jen jednou, nebo se vám doma ohřejí maximálně pár měsíců, a pak je prostě vyhodíte? Dokonalým příkladem jsou tonery.

Toner nebo cartridge koupíte, vypotřebujete a vyhodíte. Co se s nimi děje dál? Záleží, do jakého kontejneru je hodíte. Přemýšlíte teď, který je nejlepší? Jestli směsný odpad, či raději plasty? Zastavte. Obě dvě možnosti jsou totiž špatně.

Tonery lze renovovat, není třeba je vyhazovat

Tonery byste neměli vůbec vyhazovat. Dají se totiž znovu naplnit a použít. Pokud se o znovunaplnění postarají odborníci a provedou ho pečlivě, lze je takhle renovovat téměř donekonečna. Ušetříte nejen přírodu, ale i svou peněženku. Renovované tonery jsou totiž podstatně levnější než ty originální – asi o 40-70 procent. Kvalita je přitom srovnatelná.

Ze starého nové a bezpečně funkční

Recyklace a upcyklace jsou pojmy, o nichž se dnes hodně mluví. Napomůžete jim? Když kazetu odevzdáte, mohou ji odborníci opravit a znovu připravit k použití. Případné vadné části jsou vyměněny, a než se kazeta pošle zpět k zákazníkům, je důkladně otestována. Domněnky, že renovované tonery poškozují tiskárny, vydrží méně a ruší záruku, jsou tedy zcela neopodstatněné a mylné.

Nové tonery nakupujte už jen u těch, co umí renovovat ty staré

Až vám tedy příště dojde barva v tiskárně, vzpomeňte si na možnost renovace tonerů. Nakupte novou náplň u odborníků, kteří si poradí se znovuvyužitím té staré. Zkuste to třeba u společnosti Tonera. Ta od zákazníků při prodeji žádá dodání staré kazety, aby mohl pokračovat proces renovace. Kromě toho přispějete své peníze na chod české firmy a ne zahraničních gigantů.

 

Comments are closed.

Scroll To Top