Pátek, 9. června , 2023

Pozor na dehydrataci. Jak poznáte, že málo pijete?

Athletic woman jogging in countryside

Léto je na jednu stranu příjemným obdobím, které je spojeno s možností vyrazit na dovolenou, stejně jako je spojeno se sluněním, nebo relaxací u vody. Může však být spojeno také s možnými negativy. Vysoké teploty mohou způsobovat dehydrataci. Jak poznáte, že málo pijete? Podívejte se s námi.

Bolesti hlavy

První, čeho si jistě všimnete, je bolest hlavy. Pokud vyloučíte všechny ostatní možné příčiny, tak si můžete být jista tím, že vliv na bolest hlavy má právě dehydratace. Kromě toho, že si můžete vzít lék, je určitě nezbytné doplnit tekutiny. Jak uvádí magazín www.radyprovsechny.cz, mezi ideální by rozhodně neměly patřit sladké limonády, které jsou nejenom plné cukru, ale jsou i plné chemie. Lepší volbou jsou:

  • Iontové nápoje
  • Čistá voda
  • Kvalitní neslazené čaje

www.zaria.cz_radyprovsechny_cz_01

Divný pocit v ústech

I to je známka toho, že byste měla mít více tekutin, než máte. Divné pocity v ústech jsou spojeny hlavně s tím, že vaše tělo tvoří málo slin. To se podepisuje jak na to, že na jazyku pocítíte pocity sucha, tak i na tom, že se v ústech vlivem toho mohou tvořit bakterie. A ty přinášejí onen nestandardní pocit, stejně jako to, že se může objevit i nepříliš příjemný zápach z úst. Dlouhodobý stav rozhodně nepřispěje vašemu zdraví. A co je první pomoc? Kromě toho, že si vyčistíte zuby, opět nezapomínejte na nezbytnou věc, kterou je právě doplnění tekutin.

www.zaria.cz_radyprovsechny_cz_02

Pocity nevolnosti a malátnosti

Ty už jsou známkou toho, že je dehydratace celkem výrazná. V takovém případě byste neměla váhat a měla byste začít pít co možná nejvíce. Zdravý pitný režim zajistí, že by dané problémy měly odeznít. Pokud tak neučiníte, bude vám nejenom nevolno, ale objeví se také možná malátnost a neschopnost se soustředit. To vše může v některých případech dokonce vyvrcholit až v tom, že vaše tělo postihne celkový kolaps spojený s omdlením a možnou ztrátou vědomí.

Comments are closed.

Scroll To Top