Neděle, 3. března , 2024

Paneláková kuchyně? Pro odborníky žádný problém!

Lidé jsou často přesvědčení, že pokud mají malou místnost, nemohou do kuchyně vměstnat všechno, co by si představovali. Týká se to zejména bytů v panelácích, kde prostoru skutečně není moc a často je řešen tak nešťastně, že kuchyně má podobu úzké nudličky. Všechno však má své řešení.

Většina obyvatel ČR (cca 53 %) žije v bytech v bytových domech. Mějte tedy na paměti, že nejste jediní, kdo řeší problém panelákové kuchyně. Bylo jich dost před vámi a bude i po vás. Tak se nebojte inspirovat od zkušenějších.

Úprava jádra s novou kuchyní

Mnoho lidí se pouští do renovace kuchyně ve spojitosti s odstraněním bytového jádra. Je-li to i váš případ, máte napůl vyhráno, protože v tomto případě se nabízí možnost k dispozičním úpravám kuchyně. V menších prostorech se často zařizují kuchyně podél jedné stěny či ve tvaru písmene L. Nejvhodnější jsou pochopitelně kuchyně na míru, které zohlední uspořádání konkrétního prostoru.

Dražší a prostorově úspornější spotřebiče

V panelákových kuchyních je naprosto běžné využívat vestavěné spotřebiče, aspoň troubu a varnou desku. Bývají sice o něco dražší, nicméně nenarušují vzhled kuchyně, snadněji se udržují a vypadají elegantněji. Kromě toho se dají sehnat i multifunkční spotřebiče – trouba, která může být zároveň mikrovlnkou. Připlatit se v tomto případě vyplatí, nikdo by vás do toho ovšem neměl nutit. Pokud si necháte udělat kuchyni na míru, každé dobré kuchyňské studio bude v prvé řadě pamatovat na vaše požadavky. I dřezové baterie dokáží kuchyni dodat osobitý styl.

Moderní pojetí bez omezení

V čem vás malé prostory vůbec neomezují, je design. Ať už toužíte po kuchyni ve stylu Provence, decentním minimalismu, rustikální kuchyni nebo kombinaci nebesky modré s broskvovou, máte ji mít. Do malých prostor jsou obecně vhodnější světlé odstíny, ovšem odborníci udělají maximum, aby splnili vaše představy.

Zkuste kontaktovat například brněnské kuchyňské studio Gabon, které má se zařizováním panelákových kuchyní bohaté zkušenosti. Ostatně přesvědčit se můžete ve fotogalerii u nich na webu.

Comments are closed.

Scroll To Top