Čtvrtek, 29. února , 2024

Letní počasí je jako stvořené pro venkovní hry s dětmi

Čas prázdnin je jako stvořený pro nejrůznější aktivity, které s dětmi můžeme dělat venku. Jestliže máte hluboko do kapsy, nemusíte mít obavu, je spousta činností, které můžete s dětmi dělat, aniž byste utratili peníze za drahé aquaparky, zábavná centra nebo koupaliště a jiné.

Všemi oblíbené opékání

Jestliže máte zahradu, která je dostatečně prostorná, určitě by vám na ní nemělo chybět ohniště, kde si budete moci při hezkých, teplých letních večerech opéct špekáček. Grilování je dnes již naprosto běžné, ale opékání u otevřeného ohně se odsunulo do pozadí, což je veliká škoda. Pokud ohniště nemáte, stačí vyhloubit jámu o průměru 1 metr, kraje obložit kameny, nebo cihlami a můžete začít opékat. Zajděte si do lesa na větve, které zbavíte listí a uděláte si z nich nástroje na opékání. Také zakoupit lze speciální kovové vybavení – dlouhé tyče s vidlicí na konci, kde špekáčky napíchnete.

Malování, které bude děti bavit

Doma si vezměte vodové, nebo lépe temperové barvy a štětce. Najděte oblázky i kulaté větší kamínky, které si mohou děti libovolně obarvit. Velmi hezky působí, když se např. z kulatého kamene udělá beruška, na oblázek se namalují kytičky, mráčky nebo jiné obrázky.

Jestli budete mít štěstí a najdete ulitu od šneka, neváhejte si ji vzít a obarvěte ji. Je jedno, jaké barvy zvolíte, ulity namalované do jakýchkoli barev působí velmi hezky. Zpestřit je můžete tečkami, čárkami, příp. na mokrou barvu přilepit maličké větvičky, šupinky z kůry stromů a další. i na nás dospělé působí pozitivně, pokud malujeme s dětmi.

Sportem ke zdraví i zábavě

Pořiďte si badmintonové rakety, nebo rakety na soft tenis. Badminton baví spoustu dětí, nepotřebujete síť, stačí prostranství, kde budete moci pobíhat. I když budete na počátku muset investovat do vybavení, zaručeně se vám velmi rychle vrátí.

Stejně tak to platí o investici do míče. Zvláště kluci se kopáním zabaví na dlouhé chvíle. Často však fotbal „chytne“ i holky a divili byste se, jak dobře jim může fotbal jít. Stejně tak můžete s míčem hrát vybíjenou, volejbal, není důležité mít k němu síť, důležitá je chuť si zahrát.

Výbornou aktivitou, která děti baví, je také návštěva lesa. Zde mohou děti studovat všemožný hmyz, hledat šišky, můžete sbírat houby a večer si z nich připravit výtečné jídlo. Děti bude těšit, že to, co našly, si sní k večeři,

 

Možností, jak zabavit děti, aniž byste museli investovat větší obnos peněz, je spousta. Stačí se jen zamyslet. U všech aktivit můžete dětem připravit diplomy nebo upéct perníkové medaile a tímto je k činnosti ještě motivovat.

Comments are closed.

Scroll To Top