Úterý, 5. března , 2024

Jak stárnout s elegancí

Stárneme všichni bez rozdílu, každý stárnutí bere ale jinak, někdo se mu poddává, někdo svůj věk odmítá přiznat, někdo to bere jako přirozenou věc, se kterou nic neudělá. Stárnout se však dá s elegancí. Jak na to?

To že elixír mládí neexistuje je asi jasné, ale existují různé vymoženosti, o kterých by mohly vyprávět především naše celebrity. Mezi tyto vymoženosti patří například plastické operace, která vás udělá mladšími. Jsou ženy, které používají drahé krémy a o svou pleť, ale i vlasy hodně pečují. Pleť není jediná věc, která dokáže prozradit váš věk a o kterou když pečujete tak vypadá lé pe.

O vlasy je také třeba pečovat. Ve stáří potřebují mnohem větší výživu a hydrataci, je třeba používat vlasové masky, kůry a zábaly a hlavně si vlasy barvit, aby nebyly vidět šediny. Je třeba barvení provádět častěji, obzvláště pokud šediny překrýváte tmavou barvou.

Velmi důležitou roli v tom, abyste vypadali lépe ve svém věku, také hrají ruce. Podle nich je velmi lehce odhalitelné to, kolik vám je let a proto i o ně byste měli dobře pečovat. Používat byste měli krémy nejen na vyhlazení, ale také na pigmentové skvrny, které se v určitém věku objevují častěji.

Důležitou roli hraje také to, jak o své tělo pečujete zevnitř, což znamená, že je třeba  užívat vitamíny, jak se stravujete, zda je vaše strava plnohodnotná a zdravá. I pohyb je velmi důležitý. Nikdo neříká, že máte v důchodu tančit Zumbu, ale procházky a pohyb na čerstvém vzduchu vám jistě neuškodí.

Pokud chcete vypadat mladší a fit tak kromě vzhledu byste měli dbát také na to, co si berete na sebe a jak se oblékáte. I to vám může buďto výrazně pomoci, nebo naopak ublížit. Oblečení by však mělo adekvátní k vašemu věku, nemělo by se jednat o nic vyzývavého. Určitě jste i vy viděli kolem sebe staré lidi, které vás svým stylem zaujali.

Comments are closed.

Scroll To Top