Pátek, 9. června , 2023

I přes snahu nemohu zhubnout – je to i váš problém?

Máte správnou životosprávu, jíte zdravě a střídmě, sportujete a stejně vaše kamarádka, která dělá polovinu z toho co vy, má lepší figuru? Na vině jsou nejspíš geny, které určují kam se nám tuk ukládá a jak těžké je ho shodit.

4 typy postav

V dnešní době, kdy má skoro každý nějaké to kilo navíc, se objevuje několik typů postav. Mezi ty základní se však počítá: jablko, hruška, obdélník a přesýpací hodiny. Každý je něčím specifický a většinou na první pohled rozpoznatelný.

Majitelky postavy ve tvaru jablka většinou nejvíce trápí výrazné bříško. Bývá širší než boky a tuk se také ukládá v oblasti zad a pod podprsenkou.

Žena hruška má úzkou část vrchního těla, kterou však vynahrazují široké boky, stehna a hýždě. Velmi často se spolu s nimi ukazuje i celulitida nebo křečové žíly.

Obdélník se dá charakterizovat jako chlapecká postava. Vyznačuje se především stejnou šířkou ramen a boků a žena je rovná, chybí jí pas, prsa i zadek.

Přesýpací hodiny je postava, která je ukazatelem ženské krásy, ovšem v rozumné míře. Žena má objemnější hrudník i hýždě. Také přibírá rovnoměrně.

Všechny tyto výrazné znaky jednotlivých postav se velmi špatně hubnou a je proto potřeba se na ně zaměřit co možná nejvíc.

Vysněná figura v dohlednu

Pokud o sebe dbáte a snažíte se dodržovat zdravý životní styl, ovšem centimetry na jednotlivých problémových partiích stále neubývají, může pomoci plastická chirurgie.

Jednou z možností je liposukce. Ta v žádném případě nenahrazuje vyvážený jídelníček, pohyb ani není řešením obezity. Dá ovšem efektivně použít na zbavení přebytečného tuku v lokální oblasti a vymodelování postavy.

Můžete tak vyřešit špíček, madla lásky, větší stehna či věčný problém kulatých obličejů – podbradek.

Jak to probíhá?

První fázi je vybrání kliniky s kvalitní péčí. I když cena určitě bude hrát svou roli, neměla by být směrodatná, jedná se o vaše zdraví a pamatujte, že kvalita a zkušenosti něco stojí.. Dejte tedy především na pozitivní recenze a délku praxe odborníků i to jak dlouho je daná klinika „na trhu“. Druhým krokem je konzultace s odborníkem, který zváží vaše představy a nabídne optimální řešení. Vysvětlí vám podrobný průběh zákroku i pooperační péči o vaše nové tělo.

Přebytečná kůže – strašák všech, co hubnou

Pokud se vám podařilo zhubnout velké množství tuku, radost z nové figury vám může zkazit vaše kůže. I když je kůže do určitého věku elastická a dobře se přizpůsobuje, nabírání i shazování tukové tkáně, pokud se tento proces odehrál rychle, kůže se nestačí dostatečně adaptovat. Výsledkem pak bývají nevzhledné převisy. Těch se dá jednoduše zbavit plastikou břicha, která spočívá v odstranění nežádoucí kůže a v některých případech i sešitím rozestouplých břišních svalů.

Comments are closed.

Scroll To Top