Úterý, 31. ledna , 2023

Dřevěné pelety

Přemýšlíte, čím doma topit, abyste neutratili moc peněz a bylo to co nejjednodušší? Topení dřevem vychází stále nejlevněji. Stejně výhodně lze ale topit i produkty z dřevovýroby, konkrétně peletami. Ty jsou vedlejším produktem při zpracování dřeva, mají výbornou výhřevnost a mnoho dalších předností, které z nich dělají výhodné topivo.

Ekologických vlastností pelet se dociluje tím, že se využívá odpad ze zpracování dřeva. Dřevěné piliny se teplem a tlakem formují přes matrici do podoby pevných válečků. Není potřeba přidávat žádné lepidlo, protože celulóza obsažená ve dřevě začne vlivem tepla lepit sama a proto válečky drží pěkně pohromadě. Mají extrémní hustotu a nízký podíl vody.

Pelety jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale mají také vysokou výhřevnost. Topit jimi lze v kamnech a kotlích s automatickou regulací. To je zároveň velmi pohodlné. Obsluhu zvládne každý, i méně zdatný jedinec, navíc vám topení nezabere skoro žádný čas. Velkou výhodou je, že kamna či kotel můžete zcela naložit a kontrola je nutná třeba až za 24 hodin.

Spalování je dokonalé, s minimem popela. Vyměňte starší neekologický kotel za moderní, s automatickou regulací a bez nutnosti ručního přikládání. Vytápět můžete jak rodinný dům, tak veřejné nebo komerční budovy. Pořídit si můžete i malá krbová kamna, kterými budete pomocí pelet vytápět jednu místnost nebo část bytu. Hodí se i na chalupu nebo do srubu. Velkou výhodou je časový spínač a možnost ovládání na dálku.

Pokud začnete topit peletami, můžete se těšit na čistou a nenáročnou manipulaci. Pytle nezaberou tolik místa, jako palivové dřevo. Objednejte si je pečlivě zabalené na paletách až domů, a to od firmy OPTIMTOP s.r.o. Proti poškození jsou chráněny silnou fólií. Navíc pokud si objednáte alespoň jednu paletu, budete mít dopravu zcela zdarma.

Comments are closed.

Scroll To Top