Čtvrtek, 29. února , 2024

Dámy, pořiďte si domů činky. Budete překvapeny, co dokážou

Roky makáte na své postavě a pořád nejste spokojení? Pravidelné aerobní cvičení je pro vás samozřejmostí, a přesto vám nepřináší požadované výsledky? Utrácíte za fitko, a přitom stejně nevyužíváte většinu všech těch strojů, které jsou vám k dispozici? Soustřeďte se na to podstatné. Zkuste obyčejné činky. A aby nebyly tak obyčejné, zkuste rovnou činky s vlastním textem. Vlastní text podpoří motivaci, která je při sportu a budování postavy klíčová.

Posilování není jen pro muže

Ženy často podléhají mýtům. V oblasti zdravého životního stylu a sportu je těch mýtů nespočet. Jedním z nich je i mýtus, že posilování je jen pro muže. Ženy touží po přitažlivé postavě, ale nechtějí kvůli nadměrným svalům ztratit svoji ženskost. Činky, kotouče na činky a závaží jsou pro ně pomalu strašákem.

Je pravdou, že svalnaté tělo je doménou mužů. Jenže typicky ženské tělo vytvarované tukovými polštářky není tím pravým. Ženy se často zaměřují pouze na hubnutí tuku a záměrně se přitom vyhýbají budování svalů kvůli snížení hmotnosti. Jistě, svaly jsou těžší než tuky. Také však platí, že atraktivní tělo ženy není jen tělo bez tukových zásob, je také částečně vyrýsované. Postava „kost a kůže“ přece není atraktivní. Hmotnost není pro přitažlivý vzhled jediným faktorem.

Činky pro krásnou postavu muže i ženy…

Posilování zkrátka k budování postavy patří. Ať již jde o postavu muže či postavu ženy. I ženám proto přijdou vhod činky, kotouče na činky a závaží na činky. Ještě více se jim pak budou hodit originální činky s textem na zakázku. Do toho, makej, pro krásu… to jsou jen tři z mnoha nápisů, kterými můžete svoje nové činky ozdobit. A pozor, nejde o nějakou lacinou ozdobu či nálepku.

Činky s vlastním textem, které si můžete objednat na Moječinka.cz, vznikají gravírováním. Jde o strojní technologii, alternativu klasického rytí do kovu. Gravírovaný nápis je trvalý, neustále vám bude připomínat, na co závaží a činky jsou, jak vám mohou být užitečné.

Mají-li být činky kvalitní, půjde o litinové činky. Český výrobek je pochopitelně kvalitnější než výrobky z Číny. K dispozici máte kotouče v hmotnostech od půl do dvaceti kilogramů. Kotouče – závaží na činky samozřejmě doplňuje i adekvátní osa nebo tyč.

Jak začít s činkami?

Prvním krokem je, že si činky vůbec pořídíte, nejlépe činky s vlastním nápisem. Pro ženy, zvlášť začátečnice jsou vhodné lehčí činky. Závaží na činky by nemělo být těžší než několik málo kilogramů. Ještě více než u jakékoliv jiné pohybové aktivity je důležitá technika. Činky jsou skvělým nástrojem a způsobem, jak zpevnit postavu, ale mohou svalům při nesprávné technice také ublížit.

Činky jednoručky jsou na techniku přece jen jednodušší než velké činky. Nové cviky s činkami jsou skvělé pro viditelné výsledky, avšak vždy je nutné je provádět správně. Jako v jiných aktivitách platí, že okamžitý efekt je kontraproduktivní. Chce to čas a pravidelnost, trpělivost přináší znatelné zlepšení.

Jak posilovat s činkami?

Není rozhodující, kolik cviků se závažím provedete, ale jak. Pohyb s činkou by vždy měl odrážet přirozený pohyb svalu. Rychlý švih není žádoucí a hrozí rizikem zranění.

Klíčem k posilování s činkami je správné držení těla. Od toho se odvíjí také správný pohyb svalu a nakonec i samotné provedení cviku. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit od zkušeného trenéra. Najdete ho v každé posilovně a investice do jeho času se jistě vyplatí. Dá se to však zvládnout i bez trenéra, pokud dostatečně dobře znáte své tělo a jeho fungování. Pomoc nabízejí i nejrůznější video návody, které se dají dohledat na Youtube.

I při posilování se zátěží a činkami hraje významnou roli dýchání. Dýchání má rozhodující vliv na efektivitu každého cvičení, cvičení s činkami není výjimkou. Svaly pro práci prostě potřebují dostatek kyslíku. A zdrojem kyslíku je právě a jenom dýchání.

Comments are closed.

Scroll To Top