Pondělí, 22. dubna , 2024

Chcete vyměnit dveře v interiéru? Poradíme vám, co je v módě

V posledních několika letech se trendy ve světě bydlení výrazně změnily, a to nejen co se bytových doplňků a nábytku týče. Vývoj technologií zasáhl i natolik specifické odvětví, jako jsou interiérové dveře. Dávno jsou pryč doby, kdy byly na výběr jen dva druhy, a tak skoro všichni sousedé měli stejné interiérové dveře jako vy. V následujících řádcích vám představíme novinky, které současný trh nabízí.

Jak interiérové dveře vybrat?

Prvně se zaměříme, na co se při výběru interiérových dveří ohlížet. Důležitým parametrem je rozměr, přičemž ideální je oslovit odborného technika, jenž správně zaměří stavební otvor. Doporučí vám ideální rozměr dveří, případně navrhne potřebnou stavební úpravu. Další součástí interiérových dveří je zárubeň, která bývá zpravidla obložková. A potom se vrhněte na volbu konkrétního modelu interiérových dveří.

Jaké druhy interiérových dveří existují?

Populární jsou především interiérové dveře otočné, které se ještě rozdělují na falcové a bezfalcové. Podle bytových architektů je vhodné, pokud je interiér vybaven ve všech místnostech stejnými dveřmi, tedy alespoň co se vzhledu týče, protože jedině touto cestou docílíte celistvosti. První uvedené, tedy falcové, respektive polodrážkové dveře jsou charakteristické tím, že přiléhají na zárubeň. Právě falc má na starosti těsnění a tiché dovírání. Druhé zmíněné bezfalcové dveře přiléhají naopak dovnitř zárubně, a tak vypadají dohromady se zárubní jako jednolitá plocha. Počítejte však s tím, že bezfalcové dveře požadují naprosto přesný stavební otvor.

V menších bytech, kde zřejmě bojujete o každý volný centimetr, nachází uplatnění posuvné či shrnovací dveře. Posuvné dveře se zasouvají buď po stěně, nebo přímo do pouzdra. Opět záleží na prostorových možnostech každé místnosti, což však posoudí odborník.

Jaké interiérové dveře jsou v módě?

V bytovém designu převládá zejména bílá barva. Působivě vypadají bílé kuchyňské linky, a to jak v lesku, tak i matu. Stejně tak se do bílé barvy ladí nábytek v obýváku, manželské postele, poličky, noční stolky a podobně. Zvýšil se také zájem o bílé interiérové dveře, které nově začala nabízet i značka ERKADO. Zamlouvá se vám bílý lak? Potom si určitě z nabídky šesti modelů v osmi vzorech rozhodně vyberete. Výrobce přizpůsobí šířku bílých dveřích vašim požadavkům. Potřebujete do obývacího pokoje šířku 80 centimetrů a na záchod zase 60 centimetrů? Žádný problém.

Velkou výhodou je, že bílý lak je možné dokonale sladit s jakýmikoliv dalšími odstíny. Jedná se totiž o univerzální barvu.

V současné době se na německém trhu z 80 % prodávají bílé lakované dveře, přičemž daný trend následuje i Česká republika.

 

 

Comments are closed.

Scroll To Top