Sobota, 13. dubna , 2024

Čeká vás společenská událost? Poradíme, co by vám nemělo chybět

Jestliže je ve vašem blízkém období na programu velká rodinná oslava, svatba, ples nebo třeba promoce, je důležité, abyste měly nejen krásné společenské oblečení, ale i doplňky, které celý outfit podtrhnou. Někdy na ně ženy tolik nedbají, spokojí se s ne úplně vhodnými typy, čímž ovšem mohou celkový dojem velmi snížit. Na co si dát tedy pozor, abyste byla za opravdovou dámu?

Nezapomeňte na kabelku

Velmi důležité jsou společenské kabelky. Už jste někdy viděly společensky dokonale oblečenou ženu, která však hledala kapesníčky ve velké kabele, se kterou chodí běžně denně do práce? Celkový vzhled v tomto případě vůbec nepůsobí dobře. Situace si jednoznačně žádá, abyste zvolila spíše kabelku menší, která může být decentní stejně jako třpytivá a nápadná. Podstatné je zkombinovat ji dobře se šaty. Jestliže jsou ty bohatě zdobeny, měla by být kabelka střídmá. Pokud jsou šaty jednoduché, kabelka může být celá z třpytivé látky, posetá kamínky, flitry…

Velmi hezky vypadá kabelka přes rameno, která je jednoduchá a ozvláštňuje ji řetízek, který slouží místo dlouhého ucha. Vhodné jsou i psaníčka určená jen do ruky. Mohou být úzká obdélníková, nebo třeba silnější a menší.

Obuv si každý všimne

To stejné platí podíváme-li se na společenskou obuv. Někdy ženy kvůli úlevě nohám volí pohodlné boty, které na chvilku vymění za nepohodlné společenské a po obřadu či jiné důležité části celé události se opět obují do pohodlných bot. Pokud jste toto měly možnost vidět, jistě uznáte, že to nebylo vhodné. Obuv bychom měly mít celou dobu společenskou. Pohodlné jsou, pokud nechcete nosit lodičky na vysokých podpatcích, např. společenské sandále. Ty seženete v různých provedeních, tedy otevřené, částečně uzavřené, s řemínkem, se šněrováním k lýtku… takže si vybere každá žena. Eleganci získávají použitým materiálem, jeho povrchovou úpravou, barvou…

Ostatní drobnosti

Pozor dejte i na vaše nehty. Měly by být vždy upravené, čisté, stejnoměrně dlouhé. Máte-li nehty lámavé či si je okusujete, je lepší je nelakovat.

Pozor také na volbu pásku, pokud jej chcete. K některým šatům se nehodí, i když s jeho pomocí chcete ukázat, jak útlý pas máte. U některých šatů byste si jej musela zapnout už pod prsy, to u tzv. princeznovských modelů, u jiných si můžete dovolit spustit jej až na boky a nechat ležérně ležet klidně nakřivo.

Společenská událost by měla být vždy brána vážně a měly bychom se na ni pečlivě připravit. Vzdáme tak úctu těm, kdo nás pozvali nebo jsou hlavními aktéry.

 

Comments are closed.

Scroll To Top