Sobota, 13. dubna , 2024

Bojíte se inflace? Nemusíte! Ochrání vás před ní zlato!

Následky koronavirové pandemie budeme zažívat ještě hodně dlouho. Hodně lidí má podlomené nejenom zdraví, ale začíná přicházet i o své úspory. Ty se totiž pomalu začínají znehodnocovat.

Zdražují služby i zboží. Nahoru jdou ceny potravin, pohonných hmot, alkoholu, tabáku, poštovních služeb a správních poplatků. Zdražují pojišťovny, vodárny i teplárny. Připlatíme si i za odvoz odpadu. Za sto korun si toho zkrátka pořídíme mnohem méně než loni. I předloni. A je otázkou, co si za stovku koupíme za pár měsíců. Moc toho zřejmě nebude.

Nedovolte, aby na vás dopadla inflace

Stále ale existují prodejci, kteří nezdražují. Například ti, které se specializují na nákup a prodej investičního zlata. K jeho zdražování není důvod. Jde totiž velmi dobře na odbyt. Zlato je totiž jedním z nástrojů, jejichž prostřednictvím je možné se inflaci vyhnout. Postarat se o to, aby se vás významně nedotkla.

Proč investovat do zlata?

Co pro to udělat? Ne zas tak moc. Nakoupit investiční zlato a až přijde vhodná doba, tak jej výhodně prodat. Nebojte, neproděláte. Koupě zlata je například na rozdíl od nemovitostí ušetřena od DPH. Především si však udržuje svou stálou cenu. Ta v dlouhodobém horizontu na rozdíl od jiných komodit v podstatě neklesá.

V jaké formě investovat?

Investičním zlatem jsou zamýšleny zlaté mince a slitky nejvyšší ryzosti. Ty do České republiky již osmnáctým rokem dováží specializovaný prodejce sídlící v Obecním domě v Praze. V nabídce spolu s investičním zlatem v podobě slitků švýcarské produkce také zlaté mince ČNB a numismatika od Pražské mincovny a.s.

Vždy aktuální ceny

Kdo se na trhu s investičním zlatem trošku orientuje, zřejmě ví, že cena tohoto drahého kovu je velmi proměnlivá. Na stránkách zlate-mince.cz však vždy najdete tu nejaktuálnější. A také nejpřijatelnější. Chcete-li investovat do zlata, zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnávejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tohoto již tradičního prodejce.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top