Neděle, 3. března , 2024

Automatická myčka aut už není hit

Pamatujete si, když přišli s vynálezem, který vám umyl auto, aniž by byla použitá lidská práce? Nejprve měli lidé strach, že se něco stane autu, ale dnes je to poměrně oblíbený způsob, jak si udržovat čisté auto. Avšak i dnes se někteří lidé znovu vrací k ručnímu mytí.

MarleneBitzer / Pixabay

Máme si mýt auto sami?

Myčka aut je oblíbená právě proto, že se lidem ušetří spoustu času a práce, a tak se už lidé nenamáhají s hadicí a kartáček na zahradě, ale raději zajedou do myčky. Pravdou je, že dnes je novým hitem ruční mytí. Ovšem tím se nemyslí, že máte zase vytáhnout hadice, ale stačí své auto dovést na místo, kde se o něj postarají. V podstatě jde o klasické umývání, avšak nemusíte si jej umývat sami, ale udělá to za vás spolehlivý tým odborníků.

V čem je lepší dát auto umýt ručně?

Udává se, že právě ruční mytí auta je pro váš vůz ten nejlepší způsob péče, protože se jedná o velice šetrný proces, který žádným způsobem nepoškodí lak automobilu, nýbrž naopak by měl být váš lak lépe chráněn. Člověk má v sobě cit, který kartáče automatické myčky postrádají, a dokáže velice dobře odhadnout, jak silně může tlačit na lak, aby nedošlo k jejímu podření či jinému poškození.

Umýt si to můžu i doma

Pravdou je, že někteří namítají, že tímto způsobem mohou auto umýt doma, avšak když jej necháte ručně umýt u odporníku, tak ušetříte spoustu času a budete mít jistotu, že auto má správnou péči. Například si můžete zajít zakoupit, než se vám auto umyje anebo si něco zařídit, ale stejně tak můžete kontrolovat, zda odborníci odvádějí dobrou práci. Další výhoda spočívá v tom, že zde používají speciální a velice kvalitní přípravky, které někdy nemusí být běžně k sehnání a vaše auto opravdu chrání.

Chci něco extra

Ve většině ručních myček aut vám bude nabízeno více variant, jak lze o vaše auto pečovat. Můžete si jej jen nechat, jak se říká opláchnout, ale stejně tak si můžete vyžádat, aby byl váš vůz po důkladném umytí také navoskován. A pokud chcete opravdu něco extra, tak některé tyto moderní myčky také nabízejí ochranné prostředky s nanotechnologií, které jsou pro auto opravdovým pokladem. Avšak pravdou je, že tyto prostředky jsou poměrně drahé, takže se nemůžete divit, když vás na konci čištění bude čekat vysoký účet.

Kde ruční myčku najdu?

Zatím se jedná, s nadsázkou řečeno, novinku, takže ručních myček aut ještě není mnoho. A proto někdy budete muset ujet nějaký kilometr navíc, aby se vám dostalo tak kvalitní péče. Avšak tyto myčky se stále rozvíjejí, takže je možné, že za pár dní či měsíců bude podobná myčka i ve vašem okolí.

Ruční mytí aut bylo vždy tím nejlepším způsobem, ale naše pohodlnost nás zlákala do automatických myček. Nyní můžeme dopřát autu nejvyšší péči a přitom můžeme stále zůstat pohodlní.

Comments are closed.

Scroll To Top