Středa, 24. dubna , 2024

3 fakta o domácích saunách, které vám váš prodejce neřekne

Sauny lidstvo provázejí již stovky let. Pomáhají upevňovat naše zdraví a zkrášlují nám domy a byty. Saunování přináší do každé rodiny klid a pohodu. Pojďme se podívat na to, co byste měli vědět, když si chcete pořídit vlastní domácí saunu.

1. Typizovanou nebo raději na míru?

Levná sauna bývá plná kompromisů a vždy se jedná o typizované řešení. To znamená, že si koupíte kabinu, která má dané a neměnné rozměry a výbavu, která vám musí vyhovovat. Výhodou je lepší cena a okamžitá dostupnost – saunu si vyberete a koupíte v e-shopu nebo v obchodě, hned vedle potřeb na zahrádku.

Typizovaná sauna vám většinou přijde v krabicích rozložená. A složit si ji budete muset sami.

Zcela na druhé straně saunového světa stojí sauny na míru – u nich si můžete svobodně navolit naprosto vše. Počínaje od rozměrů, vybavení až po dřevo na saunové lavice, typ kamen nebo druh osvětlení. Tato ohromná porce výhod je vykoupena jedinou nevýhodou: relativně vyšší cenou.

Sauna na míru může stát kdekoli budete chtít. Je ideální pro malé prostory nebo byty. Vejde se i do nepoužívané komory nebo na terasu.

2. Minimalizujte náklady na provoz sauny

Domácí sauna se v dnešní době vytápí téměř výhradně elektrickými kamny. Čím větší sauna, tím jsou vyšší náklady na vytápění. Pokud se ve většině případů saunujete sami nebo maximálně ve dvou, je zbytečné pořizovat si velkou saunu pro 3-4 osoby. Jen byste vytápěli při každém saunování spoustu objemu vzduchu zbytečně.

Kvalitní izolace stěn sauny také dokáže náklady na provoz snížit.

A pokud saunu máte ve vytápěných prostorách, vyhřeje se o mnoho rychleji než venkovní sauna.

3. Sauna svépomocí nebo od odborníků?

Výroba saun není snadná záležitost a podléhá mnoha bezpečnostním předpisům. Na internetu sice najdete spoustu návodů na stavbu sauny svépomocí, ale pokud nemáte zkušenosti v oblasti truhlařiny a elektroinstalací, raději se do toho nepouštějte.

Profesionálně navržená a vyrobená sauna má obrovskou výhodu: bude 100 % fungovat tak, jak si představujete. Bude bezpečná a dostanete na ni záruku až deset let.

Chcete se přesvědčit na vlastní oči, jak může vypadat sauna na míru? Navštivte náš saunový showroom v Praze – Uhříněvsi, kde si sauny můžete nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet.

www.saunasystem.cz

Comments are closed.

Scroll To Top