Pátek, 9. června , 2023

10 ikonických bot módní historie

Máte v botníku Crocsy? Nebo „superstáry“? Víte, kdy poprvé spatřily světlo světa? Pojďte zabrouzdat do módní historie a poznejte, kdy se zrodily ikony našeho botníku.

Boty, které milujeme

Móda se neustále vrací, proto není divu, když v šatníku či botníku najdeme kousky, které nosily naše maminky i babičky. Milujete platformy, nebo naopak baleríny? Zbožňujete válenky? Podívejte se na časovou osu vývoje bot, kterou vytvořil oblíbený prodejce obuvi eobuv.cz. Osa začíná v éře 60. let minulého století. Už tehdy spatří světlo světa Adidas Superstar. Ano, ty boty, jež dnes jako velký trend prezentují influenceři ze sociálních sítí. V šesté dekádě rovněž dostávají velkorysý prostor kozačky. Do té doby tyto boty patřily spíš do sféry jezdectví, v módním průmyslu získají veselé barvy, výsostné podpatky, vyrábí se nejen z kůže, ale i z látek či latexu. Ženskost se rozvíjí i v dalším desetiletí. Rok 1970 odstartuje éru bot na platformě. Ultrasexy kousky střídají ne tak svůdné, zato více pohodlné válenky. Mohou za to boty australské firmy UGG. Ty sice vznikají už ve 20. letech, do Ameriky se dostávají až na konci sedmdesátek a jejich popularita letí strmě vzhůru.

Vývoj ikonických bot

Léta osmdesátá ubírají ženským botičkám na podpatku na masivnosti. Žádná platforma a ultratenký podpatek nejsou moc pohodlné, nic ale nevykouzlí tak sexy nohu. Kdo se nechce vzdát sportovní obuvi, nosí kotníčkové freestyle boty, které představuje firma Reebok. Masivnost se opět dostavuje v poslední dekádě tisíciletí. Těžké boty, které nosí vyznavači metalové hudby, se prodírají na módní výsluní. Vyhrává značka Dr. Martens, která přináší různé typy této obuvi, vhodné na zimu i léto. Subtilní nejsou ani sandálky. Oblibu si získává značka Birkenstock. Nabízí pohodlí a díky silným páskům ukotví nohu natolik, že slouží i ke zdolávání těžších terénů. Nové tisíciletí znovu oslavuje baleríny, které se hodí ke všemu. Subtilní polobotky sice nejsou z ortopedického hlediska vítané, můžete je ovšem sbalit i do kabelky. Velkým hitem jsou také Crocsy. Gumové pantofle, které jsou tak populární, že kromě letní vzdušné varianty přichází i s kožešinovým vystláním pro chladné období. Chcete se dozvědět více? Mrkněte na stránky: https://www.eobuv.cz/10-modelu-bot-ktere-lide-milovali-nenavideli-a-hlavne-nosili, kde najdete časovou osu vývoje ikonických bot.

Comments are closed.

Scroll To Top