Úterý, 5. března , 2024

Učíte se cizím řečem? Dobře děláte. Můžete se pak totiž vydat „do světa“

 

telephone-booth-768610_640

Víte, co se říká? Že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. A kolikrát jste člověkem právě vy?

Být schopen domluvit se jinou než mateřskou řečí v sobě skýtá řadu výhod. Znalost cizího jazyka člověku doslova dává křídla. Můžete svobodně cestovat, aniž by vás omezoval strach z toho, že se nikde nedomluvíte. Se znalostí cizí řeči se samozřejmě zvyšuje šance, že si v zahraničí najdete zaměstnání, nebo alespoň sezonní brigádu. To vše neskutečně zvyšuje obzory a sebevědomí.

Učte se, dokud to je možné

A věřte, že vím, o čem mluvím. Já cestovat začala ve svých sedmnácti letech. V osmnácti letech jsem dva měsíce cestovala po Japonsku, následně Austrálii a Novém Zélandu, kde jsem se nakonec na nějakou dobu usadila. Právě na těchto cestách jsem nejvíce dospěla. Bez jazykových znalosti bych ale mohla cestovat maximálně po Moravě. Tímto na vás apeluji, učte se řeči, dokud to je možné. Nebudete toho litovat. Naopak.

Angličtina je základem

Jste absolutním začátečníkem? Pak si vyberte nějakou kvalitní jazykovou školu. Ty pražské najdete například pod odkazem jazykové kurzy PrahaProtože jsem ve Střední Evropě, tak angličtina je u nás základem. Kurzy angličtiny by tedy měly být na prvním místě.

Neomezujte se ale jen na angličtinu

Po nějaké době ale není důvod začít se učit i jinému jazyku, či dokonce jazykům. Prestižní jazyková škola Instutitu jazykového vzdělávání (IJV) s více než patnáctiletou zkušeností vám například dá základy až dvaceti jazyků včetně turečtiny, arabštiny a finštiny. Já sama se spolu s angličtinou učila i němčinu, španělštinu, italštinu a japonštinu. A jakou jsem měla radost, když v Mexiku nikdo nepoznal, že nejsem ze španělsky mluvící země.

Jazyk je třeba procvičovat

Už jsem ale naznačila, že jazyk se nestačí jen naučit. Tedy osvojit si gramatiku a nabiflovat si slovíčka. Vy si jazyk musíte zažít. Tedy mluvit, mluvit a mluvit. S kýmkoliv a kdekoliv. Nebojte se proto v centru prahy odpovědět turistovi na otázku, jak se dostane na Karlův Most. Nebo se přihlaste na nějaké konverzační kurzy. I ty samozřejmě nabízí jazyková škola IJV.

Comments are closed.

Scroll To Top