Sobota, 13. dubna , 2024

Šperky inspirované podzimem

Léto se již nezadržitelně blíží ke konči a my se tak musíme připravit na ne příliš vlídné počasí. Každý to dobře známe. Dny se pomalu krátí, noci jsou chladné a zamlžená sychravá rána zrovna nelákají k procházce. Podzim však dokáže neobyčejně barvitě ukázat krásy naší přírody. Přeneste svou inspiraci z podzimních barev i do svých šperků a zasmušilý den bude hned o něco veselejší.

Vybírejte z teplých barev drahých kovů

Drahé kovy, jako je bílé zlato, stříbro nebo platina, spadají díky své chladné kovové barvě do studených odstínů. Proto se raději zaměřte na žluté zlato a nebo na zlato červené (někdy zvané růžové). Velmi zajímavé jsou i kombinace těchto dvou barev zlata.

Naprosto originální je tzv. vrstvení šperků, kdy můžete zkombinovat bílé, žluté i červené zlato např. v jednom prstenu, který se vlastně skládá ze tří samostatných jemných prstenů. Chladná barva bílého zlata tak není dominantní a šperk působí velmi vkusně.

Barevné drahé kameny jsou základem

Mezi barvy podzimu zaručeně patří odstíny žluté, oranžové až po sytě červené a hnědé. Citríny nebo žluté zirkony, ohnivé opály nebo třeba rubíny výborně reprezentují tuto paletu barev. Unikátní je zirkon barvy champagne. Zlatý prsten s dominantním větším kamenem této barvy již nepotřebuje nijak dozdobovat jinými šperky.

Zelená je barva smaragdů, vltavínů nebo zelených opálů. Zkuste zlaté náušnice se smaragdy sladit se smaragdovým přívěskem a váš outfit bude zaručeně dokonalý. Zlaté přívěsky s nebroušenými vltavíny jsou doslova dech beroucí. Vltavín ve své surové podobě dokonale vyjadřuje sílu přírody. Nezapomínejte na fialové ametysty, které také patří do podzimní široké nabídky barev.

Ladné tvary na závěr

I na podzim můžete zakomponovat šperky ve tvaru květin nebo listů. Nejoblíbenějším tvarem podzimu však stále zůstává strom. Přívěsek strom života jsou jedny z nejžádanějších. Mohou být celozlaté či osazené drobnými barevnými kameny. Vyobrazení stromů života je opravdu nespočet.

Tento symbol se dá výborně kombinovat např. s prstenem, jehož hlavu zdobí také symbol života. Zlaté náhrdelníky podobně zdobené se naopak nosí spolu s náramky stejného provedení. Výběr je opravdu pestrý, stejně tak jako krásy, které nám každoročně podzim nabízí.

Comments are closed.

Scroll To Top