Čtvrtek, 22. února , 2024

Rozhodujete se mezi ojetým a novým automobilem? Udělejte kompromis

ns75_2c2c

V současné době si jen málokdo dokáže představit život bez motorového vozidla. Pokud dosavadní automobil dosluhuje, postaví se před vás otázka, zda sáhnout po nějakém modelu přímo v automobilovém salonu, nebo zajít do autobazaru pro ojetinu. Jestliže vám ani jedna z možností nevyhovuje, nevadí, ještě se nabízí kompromis mezi těmito dvěma možnostmi.

Velice oblíbené jsou u společnosti Škoda roční vozy, u nichž máte prověřený původ, záruku minima najetých kilometrů a výrazně sníženou cenu. V podstatě se jedná o zánovní automobily.

Pořizovací cena je sice nízká, ovšem ne na úkor kvality

V posledních několika letech se rozvinul trh s ročními vozidly. Vybrat si můžete z několika značek, přičemž zrovna v českých končinách si řidiči zamilovali zejména mladoboleslavskou značku Škoda Auto, která však už patří pod křídla koncernu Volkswagen. I tak je Škoda Auto stále vnímána za českého výrobce, jenž si zakládá na kvalitě a precizním zpracování.

Zřejmě vás napadne otázka, proč vůbec někdo dává po roku vozidlo pryč. Odpovědí je operativní leasing. Většinou se jedná o automobily ze skončeného operativního leasingu. Po roce užívání tedy klesá pořizovací cena o 20 až 40 procent, nicméně po kvalitativní stránce automobil rozhodně nepokulhává. Skladové vozy Škoda mají najeto poměrně málo kilometrů, a tak takřka nepoznáte, že je někdo používal.

Ověřený původ a garance nízkého nájezdu kilometrů

V první řadě vás nadchne, že víte, odkud automobil pochází. V autobazarech je většina vozidel dovážena ze zahraničí, někdy není původ přesně známý. Dále máte garantován nízký nájezd kilometrů, dokonce narazíte i na vozidla, která mají na tachometru sotva deset tisíc kilometrů, ale přitom je jejich cena o 100 000 korun nižší než u nového kousku. O všechny servisy a opravy se postaral vždy autorizovaný servis Škoda, přičemž veškeré záznamy jsou uvedeny v servisní knížce, a tak se nemusíte obávat případných neodborných oprav.

Comments are closed.

Scroll To Top