Neděle, 3. března , 2024

Kde v Praze ubytovat větší skupiny

Chystáte-li se do Prahy s větší skupinou (jako škola, zájmový kroužek, taneční soubor apod.), je rozhodně nezbytné zajistit si ubytování předem. Spoléhat na volné pokoje by bylo nezodpovědné. Ale kde sehnat penzion pro desítky lidí ve vhodné lokalitě a za přijatelnou cenu?

Základem je vybrat vhodnou lokalitu. Podle toho, kam přesně míříte, se zaměřte na určitou oblast Prahy a začněte pátrat. Na internetu je spousta různých vyhledávačů a srovnávačů cen a i to je možnost – nezapomeňte ale vždy blíže specifikovat oblast našeho hlavního města.

Vyberte ubytování, kde jsou na velké skupiny zvyklí

Lepší je zaměřit se na velké penziony či hotely, kde jsou zvyklí na početné skupiny. Některé z nich nabízí přímo ubytování pro školy v Praze a v takovém případě si můžete být jistí, že místní personál nevyvede z míry ani třicet křičících dětí, které začnou dělat největší nepořádek po večerce.

Myslete i na společné schůzky celé skupiny. Kdyby probíhaly na chodbě, rušili byste ostatní ubytované. Ani restaurace není vhodným místem, penzion by měl disponovat zvláštní místností či uzavřeným salonkem.

Zkuste penzion Akát

Na ubytování škol a velkých skupin se specializuje například pražský penzion Akát. Ve svých 32 pokojích dokáže ubytovat přes 100 osob a z místností budete určitě nadšení. V některých se totiž spí na posteli u stropu, do níž se leze po schodech.

Penzion Akát se nachází v dobré výchozí pozici pro výlety po Praze. Je pouhých 50 m od zastávek metra a tramvaje, kousek je také Smíchovské nádraží. Program je zajištěný, protože do historického centra je to metrem méně než 10 minut a nedaleko je i nákupní centrum Nový Smíchov (nakupování je bohužel na školních výletech čím dál oblíbenější zábavou).

Cena je pochopitelně důležitá

Penzion Akát nabízí na ubytování pro skupiny v Praze značné slevy. Bude-li vás více než 15, určitě je kontaktujte pro konkrétní nabídku a nezapomeňte se poptat i na další služby. Zajistí vám například parkování autobusu, uschování zavazadel, pokud přijedete mimo check-in, nebo polopenzi.

Comments are closed.

Scroll To Top