Úterý, 5. března , 2024

Poblíž Karlštejna se dají strávit opravdu krásné líbánky

Ideální prostředí pro zamilované páry, které se zrovna rozhodly jít na společnou cestu životem. Pomezí Prahy a Středočeského kraje skýtá mnoho nádherných míst, ale je pravdou, že právě okolí hradu Karlštejna je prostě nezapomenutelné. Nejen kvůli historickému významu pro české dějiny, ale například i možnostmi výletu do kraje – za poznáním historie i přírodní nádherou, jíž reprezentují třeba Koněpruské jeskyně nebo Císařská rokle.

Nenechte si ujít procházku k velkému hradu

Císař Karel IV. si zdejší údolí prostě zamiloval a snad právě proto si jej vybral ke stavbě nejslavnějšího ze svých hradů. Centrum Prahy odtud budete mít asi pětadvacet kilometrů, takže o dopravní dostupnost vůbec nejde – naopak, hotel u hradu Karlštejn je místo, kam se snadno svezete vlakem i autem.

Možná také můžete nechat vůz doma, protože romantická krajina se z oken vlaku vychutnává přeci jen o něco lépe, že? Zvláště na přelomu jarních a letních měsíců, kdy je vše zelené a rozkvetlé, si tu skvěle odpočine tělo i duše.

Pár tipů na zajímavé výlety jistě neuškodí

Romantické ubytování u Karlštejna nabídne krom jiného výbornou večeři, pohodlná lůžka a výhled na Berounku přímo z oken vašeho pokoje, ale určitě se budete chtít podívat i po okolí, protože krátký výlet přeci nic nezkazí.

Nechte se proto pozvat třeba do Koněpruských jeskyní nebo na nedaleký Zámek Dobříš, zahrajte si s partnerem golf nebo si vyjděte do Karlického údolí. Vždyť je to vaše dovolená, ne? Nebo jste dokonce na svatební cestě, takzvaných líbánkách, právě v jednom z nejkrásnějších českých regionů. Karlštejn čekají v příštích měsících a letech určité změny, vše začalo s příchodem nového kastelána. Tak na co se můžeme těšit? Jsou to třeba atraktivnější expozice nebo prohlídkové okruhy.

Comments are closed.

Scroll To Top