Pátek, 9. června , 2023

Ondřej Ruml, český muzikant a muzikálový herec

Hudba se stala pro Ondřeje Rumla milovaným koníčkem už v dětství. Nejprve ho jeho hudebními krůčky doprovázelo banjo, na které si vyzkoušel hrát v kapele Modrotisk. V období střední školy se nejprve věnoval studiu jazyků, studium zpěvu na konzervatoři Jaroslava Ježka však postupně zvítězilo.

Ondřej Ruml se postupem času více a více zajímal o jazz jako takový, což mu přineslo spolupráci s několika jazzovými kapelami. Jednou z nich byla například kapela In2Funk. Největším zlomem v dosavadním úspěchu však přinesla výhra druhého místa v populární soutěži X-FACTOR.

Od té doby si Ondřej Ruml vyzkoušel role i v několika muzikálech. V muzikálu Tajemství, od Daniela Landy. Jako Archanděla Michaela jste ho mohli vidět v Johance z Arku, režírovanou Gábinou Osvaldovou a Ondřejem Soukupem.

V současnosti má vydané dvě vlastní desky, Proměna a druhá z nich, vydaná o čtyři roky poté – Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha. Můžete ho vidět koncertovat jak samostatně, s efektem Looper. To znamená, že celé písně vytváří sám, pouze svým hlasem. Kromě sólového koncertování bývá často hostem Michala Horáčka na jeho recitálech.

Comments are closed.

Scroll To Top