Neděle, 3. března , 2024

Nechte si ocenit mince, možná se vám doma schovává poklad

Nemusíte být zrovna milovník numismatiky, abyste doma měli mince za tisíce či desetitisíce. V mnohých českých domácnostech se skrývají mince slušné hodnoty, aniž by o tom jejich majitelé měli tušení. Jestli se vám tedy doma válí nějaké starší československé či rakouské peníze, pojďte zjistit, jakou mají cenu!

Pro laika staré mince, pro znalce možná poklad. Normálně byste za znalecké ocenění mincí platili, nicméně na začátku dubna máte možnost zjistit hodnotu vašich mincí zdarma.

Do Prahy přijedou přední rakouští odborníci na numismatiku

V Obecním domě vedle Prašné brány sídlí prodejna Pražské mincovny. Právě tam v pátek 3. dubna přijedou zaměstnanci vídeňského numismatického domu Ladislav Křeček a Alexander Schwab-Trau. Oba dva mluví česky, takže z jazyka nemusíte mít strach. K vašim službám budou připraveni od 10:00 do 15:00. Jestliže máte k ocenění větší množství mincí (10 a více), telefonicky si rezervujte termín, abyste neblokovali ostatní zájemce o ocenění mincí.

Cena zlata stoupá, teď je vhodný čas prodávat

Proč začít řešit mince, které vám jen tak leží doma, právě teď? Protože od začátku letošního roku dramaticky stoupá cena zlata. Když si srovnáte jednotlivé dny, bude vám připadat jako na houpačce, nicméně dlouhodobě roste. Na výkyvy má vliv například kurz koruny, což třeba takové Slovensko nemusí vůbec řešit. Nemusíte však jezdit prodávat mince a zlato k našim západním sousedům. Stačí se online podívat na graf vývoje a neprodávat, když hodnota zrovna klesne.

Cena zlata je v současné době nejvyšší za posledních 7 let, nicméně vaše mince nemusí být zrovna zlaté, abyste za ně dostali slušné peníze. I nenápadné staré mince mohou mít větší cenu než zlaté peníze vydávané v současnosti ve velkém nákladu. Přijďte to nezávazně zjistit 3.4. do prodejny Pražské mincovny. Pak se rozhodnete, zda prodáte, nebo nikoliv.

Comments are closed.

Scroll To Top