Neděle, 3. března , 2024

Jak zařídit profesionální firemní konferenci? Myslete na detaily

Ať už jste ve vedení firmy a pořádáte konferenci neb vám vedení tento úkol zadalo, je třeba se toho zhostit naplno a zodpovědně. Konference jsou totiž vizitkou firmy a všechno musí probíhat hladce a profesionálně. Jaké prostory vybrat, co všechno bude potřeba a čím účastníky firemní akce opravdu potěšíte?

Vhodné prostory jsou nejdůležitější

Co to vlastně konference je? Obvykle se jedná o setkání celé firmy, ať už z jednoho místa, z celé republiky nebo dokonce setkání s mezinárodní účastí. Součástí bývá nejen formální setkání zaměstnanců a pracovní část ale také část zábavná a odpočinková.

Základem všeho jsou vhodné prostory. Pokud firma nemá vlastní, na řadu přichází pronájem konferenčních prostor. V dnešní době je to velice oblíbená varianta, jelikož pronajímatel obvykle nabízí i veškeré vybavení, které je potřeba. To znamená místa k sezení, ozvučení, projektor, kancelářské potřeby a tak dále.

Prostory je třeba volit v závislosti na rozsahu akce a na tom, zda budou sloužit pouze k pracovním účelům nebo zda tam budete chtít zorganizovat například i následný večírek nebo raut. Dobré je myslet také na ubytování.

Co si budou hosté pamatovat? Hlavně jídlo a zábavu

Mnoho účastníků určitě přijede z větší dálky, a tak je ideální zvolit prostory například v moderním hotelu, kde se budou moci účastníci zároveň ubytovat. Součástí by mělo být i dostatečné zázemí – šatny, toalety případně kuchyňka nebo prostory pro občerstvení.

To by mělo být samozřejmostí, ideální je pracovní oběd a večer například raut spojený s večírkem. Pořádat konferenci je tak obvykle potřeba s provozovatelem objektu, kde se vše bude konat. Často je totiž součástí služeb pro pořádání konferencí i catering.

Při výběru menu buďte originální a nebojte se trošku experimentovat. Dobré a neotřelé jídlo si účastníci určitě budou pamatovat.

Vhodně zvolte i zábavu. I jednodenní konference by měla mít odpočinkovou část, takže pěkný večírek určitě nikoho neurazí. Můžete také zvolit například degustaci vína, ochutnávku čokolády nebo podobné zážitky, které celou akci zpestří.

Comments are closed.

Scroll To Top