Sobota, 13. dubna , 2024

4 tipy, jak opravdu a trvale zhubnout bez hladovění

Dostat se do formy a trvale zhubnout bez nežádoucího jojo efektu není tak úplně jednoduché. Aby se to povedlo, musíte dodržet několik pravidel vedoucích k úspěchu. Podívejte se na tyto 4 tipy a začnete s novým životním stylem ještě dnes.

Zjistěte si výchozí pozici

Pro sledování progresu si určitě zaznamenejte výchozí stav. Zvažte se a důkladně změřte své míry. Můžete si pořídit i porovnávací foto. Určitým ukazatelem je i body mass index, který spočítá online BMI kalkulačka. Po týdnu či po 14 dnech vždy zkontrolujte, zda se posouváte dobrým směrem. Uvidíte, že tím získáte motivaci pokračovat dál.

Pomalu začněte se zdravým jídelníčkem

Ze dne na den kompletně změnit stravovací návyky může být až stresující. I přesto, že jste aktuálně motivovaní až na půdu, musíte myslet i na chvíle, kdy to nebude tak jednoduché. Pro udržitelné hubnutí je dobré postupně zkoušet zdravé recepty a plynule je zařazovat do svého jídelníčku. Vyzkoušíte si, co vám chutná a pro vaše tělo a mysl to nebude najednou takový šok. Pokud si opravdu nejste jistí, pomáhá sestavený jídelníček na hubnutí.

Každý pohyb se počítá

Když chcete hubnout, musí být váš příjem energie menší v porovnání s výdejem. Takže když zvýšíte výdej s pomocí pohybu, půjde ztráta přebytečných kilogramů lépe. Vyzkoušejte různé druhy cvičení a třeba si něco z toho zamilujete. A i kdyby ne, tak stále zbývají procházky či jízda na kole.

Pomoci mohou i kalorické tabulky

Každý, kdo naprosto začíná s hubnutím a hlídáním si jídelníčku, nemá příliš představu o tom, kolik má jaké jídlo kalorií. Pokud se chcete vyhnout zbytečným chybám, kdy budete konzumovat příliš energie i v podobě zdravého jídla, pusťte se na chvíli do počítání a používejte kalorické tabulky. Jakmile si to vyzkoušíte, za čas získáte odhad a dokážete lépe určit, kolik jste toho za den snědli.

 

Další rady ohledně hubnutí naleznete také na www.bezvamamca.cz

 

Comments are closed.

Scroll To Top