Středa, 4. října , 2023

Dostali jste dobrou nabídku zaměstnání, ale řešíte, co s vaším miminkem?

Dostali jste neuvěřitelně lukrativní nabídku, která se neodmítá, a vy máte možnost tímto získat velmi dobré zaměstnání? Jste ale na mateřské dovolené a péči o vaše miminko je třeba někomu předat… Jak tuto situaci vyřešit a čemu dát přednost?

Je to velmi individuální, jsou typy maminek, které bez práce nedokážou existovat, ale jsou zase naopak typy maminek, které nedokážou existovat a pracovat bez svých dětí a velmi tedy záleží na tom, jak to která z vás má a co je pro vás důležitější. Pokud je to práce, rozhodně by vás za to neměl nikdo odsuzovat. Rozhodnete-li se pracovat, řešíte ale velký problém, a to, kam s vaším dítětem. Školky jsou narvané k prasknutí a vy nevíte, jak se s touto situací poprat.

Je tu pro vás řešení, které představují buď soukromé skolky, nebo chůvy. Je-li vaše nová práce velmi lukrativní a dobře placená, tak možná máte možnost nechat na mateřské dovolené otce dítěte, pokud však k němu máte důvěru a věříte mu, že by péči o vaše dítě zvládl. Ne každý otec je ale takový. Další možností jsou babičky, ale ne všichni mají babičku v důchodu.

Pokud se rozhodnete pro soukromou školku, pak se připravte na to, že za ni pořádně zaplatíte. Soukromé školky nejsou ničím levným, ale na druhou stranu mají tu výhodu, že je v ní dětí málo a pedagogický personál, se těmto dětem skutečně pečlivě věnuje.

Rozhodnete-li se pro chůvu, pak máte výhodu v tom, že se o vaše dítě postará v domácím prostředí, můžete si ji i s dítětem kamkoliv vzít, a to i tam, kde máte pracovní závazky a nemusíte se od něj až tolik vzdalovat. Při výběru chůvy určitě dbejte na její reference a vezměte si pouze takovou, která je skutečně prověřená. Nejednou jsme mohli být svědky toho, jak otřesně chůva s dítětem zacházela a vidět jsme to mohli ze skrytých kamer, které někteří rodiče kvůli chůvě do své domácnosti nechali nainstalovat. Proto buďte při výběru chůvy skutečně obezřetní.

Comments are closed.

Scroll To Top