Středa, 4. října , 2023

Kariéra, nebo rodina

Říkáte si, že už jste dost stará na to, abyste si konečně pořídila miminko, je vám už přes 30 let a je tedy nejvyšší čas? Peníze máte vydělané, byt zařízený, procestovala jste půl světa a doma máte partnera, který by o potomka také stál? Jenže právě v této chvíli za vámi přišla pracovní nabídka, která se neodmítá…

Co s tím?

Víte, že pokud odmítnete, tak už druhou šanci nedostanete, ale touha po dítěti vás zase sune úplně jinam? Jak si poradit v této situaci a co dělat, když se rozhodujete, jestli kariéra, nebo dítě? Ničíte se pohledem na své těhotné kamarádky, nebo na ty, které už děti mají, a sama přemýšlíte o tom, jestli se někdy dočkáte?

Jednoduché a dobré řešení

Pokud nevíte, jak se rozhodnout, zkuste vzít práci s tím, že po třech měsících, to znamená po uplynutí zkušební doby, se pokusíte o miminko. Poté už byste o svou práci neměla přijít a po mateřské dovolené se můžete vrátit. Možná je i ta varianta, že si svou práci skloubíte s mateřstvím. Je to sice velmi náročné a moc matek tuto variantu nevolí, ale je to také řešení. Budete však potřebovat chůvu k tomu, aby vám s vašim miminkem pomohla, nebo pokud máte babičku již v důchodu, tak můžete poprosit jí.

Jen tady hrozí to, že tím, že budete naplno položená do práce, najednou zjistíte, že vaše dítě velmi rychle vyrostlo a vy jste si jej ani neužila. Může vám to být líto a budete si vyčítat, že jste kvůli penězům, své dítě zanedbávala. Ne všechny ženy jsou však ochotné sedět doma a plně se věnovat jen dítěti. Některé svou práci potřebují a to hlavně proto, že je pro ně velmi důležitá. Práce jim totiž dává nejen peníze, ale také pocit volnosti a žádné upoutání se na někoho.

Každá matka to má jiné a řídit bychom se měly především pocity, které nám říkají, jakým směrem se dát. Nekoukejte na to, co dělají ostatní, ale dělejte to, co cítíte sama za to nejlepší možné řešení.

Comments are closed.

Scroll To Top