Čtvrtek, 5. října , 2023

Jaké to je pracovat v ženském kolektivu

Jste v zaměstnání, kde jsou zaměstnané jen ženy. Je to plus, nebo mínus? Jak kdy.

Někdy si ženy mohou skutečně rozumět a mohou tvořit dokonalou partu, ale to spíše v tom momentě, kdy je ten kolektiv menší. Jakmile je větší, chtě nechtě, vzniknou mezi ženami pomluvy, které minimálně jedna z nich začne roznášet a začne je šířit. Pokud je žen v kolektivu více, je to dokonalá spoušť. Spojování jen dvou, proti třetí, která zrovna v práci není, je snad pravidlem. Spousta žen tak pomlouvá a roznáší klepy o té, která se jim zrovna hodí do krámu. Souboj je pak nekonečný a nezná mezí.

Další den to však může být zcela naopak a ta která s vámi pomlouvala vaší kolegyni, může teď pro změnu pomlouvat s tou kolegyní vás.

Proč to ale takto funguje?

Protože ženy mezi sebou soupeří a každá podvědomě chce být tou nejlepší. Proto vznikají pomluvy, které nemají konce. Na oko jsou všechny kamarádky a za zády jedna druhé „vráží nůž do zad“. Co vše si ženy mohou závidět? Je to jednak postavení, věk, kvalita vlasů, kvalita pleti, nehty, oblečení, ale i zdánlivé maličkosti, jako je například nová sukně. Určitě nejsou všechny ženy stejné, ale drtivá většina se chová právě tak, jak zde zmiňuji.

Jak se pomluvám vyhnout?

Máte dvě možnosti. Jedna je taková, že se s nikým o druhých nebudete bavit v momentě, kdy začne docházet k pomluvám. Jednoduše řekněte, že vás to nezajímá a odmítáte se o takových věcech bavit. Sice díky tomu budete neoblíbená, ale budete mít klid.

Další z možností je ta, že si prostě řeknete, že se budete bavit s každým, ale nebudete nikoho pomlouvat. Pokud dotyčná zabrousí na pomluvy, tak vyjádřete svůj názor, ale víc se do té situace nezapojujte. Jen byste si tím ublížila a rozpoutala lavinu hádek. Raději buďte zdrženlivá, než abyste se pouštěla do pomluv.

Comments are closed.

Scroll To Top