Úterý, 5. března , 2024

Péče o povlečení – Víte, jak na to? S našimi tipy to bude hračka!

Chcete se ve své posteli cítit jako v bavlnce? Pak si přečtěte naše tipy, které vám pomohou v péči o povlečení!

O povlečení je třeba pečovat, stejně tak jako například oblečení, je nutné ho prát. Pravidelnou údržbou povlečení, zajistíte, že ve vaší posteli bude z hygienického hlediska bezpečno a také příjemně.

Neprané povlečení vám způsobí nejen špatné spaní!

V případě, že povlak polštáře a peřiny čas od času nevyperete, pak počítejte s tím, že snížíte nejen kvalitu vašeho spánku, ale také si můžete přivodit zdravotní problémy, jakými jsou alergické reakce nebo různé ekzémy a vyrážky. Tyto onemocnění vznikají na základě špinavého, zaprášeného povlečení. V nepraném ložním prádle se také objevují roztoči a jiná ‘’roztomilá zvířátka’’.

Jak na údržbu povlečení?

1203-1681-thickbox Příjemné spaní si zajistíte především pravidelným praním povlečení. Zde je několik typů, jak správně prát:

Do pračky jen povlečení – Ložní prádlo perte vždy samostatně. Pokud chcete předejít obarvení, pak se zamýšlejte také nad barevnou kombinací barevného prádla.

Prací prostředek – Prášek na praní by měl být určený na danou barvu povlečení. Lepší variantou je tekutý gel, který nezanechává stopy a je ho zapotřebí na ‘’jednu pračku’’ méně.

Použití aviváže – Na aviváži rozhodně nešetřete. Ložní prádlo příjemně provoní a navíc ho také zjemní na dotek.

Teplota praní – Některé povlečení vyžaduje praní na nižší teploty, jiné snese i praní i na 60 stupňů Celsia. Vždy se orientujte doporučením výrobce.

1289-1792-thickboxSušení – Pokud vlastníte sušičku, pak neváhejte nechat ložní prádlo vysušit v ní. V případě, že takovou možnost nemáte, pak nechte povlečení řádně usušit ve vhodném vnitřním prostoru. Vyhněte se sušení venku, riskujete, že se vám do něj dostanou alergeny.

Žehlit či nežehlit – Bavlněné ložní prádlo vyžaduje přežehlení, krepové nikoliv. Pokud si chcete práci s povlečením co nejvíce ulehčit, pak volte takový materiál, který zásah žehličky nevyžaduje. Snadná údržba vás čeká u již zmíněného krepového a také u saténového povlečení.

Uskladnění – V případě, že ložní prádlo ihned nepoužijete, je důležité jej uskladnit na čistém místě, kde se nepráší. Pro zajištění svěžesti a vůně můžete do ložního prádla umístit například snítku levandule.

Péče o ložní prádlo není nic složitého, zvláště pokud zvolíte materiály nenáročné na údržbu.

Comments are closed.

Scroll To Top