Pátek, 9. června , 2023

Parfém, nebo toaletní voda

Vůně je záležitost, která by měla zahalit každého z nás. Každý máme svůj vlastní vkus a každému z nás se líbí něco jiného. Proto bychom měli vůni před samotnou koupí pořádně poznat a ještě než se pro ní vydáme, tak bychom jí měli nechat na ruce rozvonět.

Nikdy při testování vůně, netřete zápěstí o sebe. Někdy může být pořádně těžké najít takovou vůni, která nás skutečně očaruje a dá nám to, co od ní čekáme. Pokud takovou svou oblíbenou vůni ještě nemáte, pak je třeba zkoušet a hledat, dokud jí nenajdete. Nejlepší způsob jak se do vůně zamilovat je ten, že ji ucítíte na někom a bude vám skutečně příjemná. Pak se dotyčného zeptejte na to, jakou vůni na sobě má. Na každém ale může vonět trochu jinak, nezbývá, než vyzkoušet!

Koupit si parfém, nebo toaletní vodu?

Většina z nás říká, že si jde koupit parfém, ve skutečnosti si ale vezme toaletní vodu. Toaletní voda má na sobě nápis eau de toilette a její množství začíná na 30 ml, další varianta je pak 50 ml, 75 ml, 100 ml, 150 ml a někdy to může být i 200 ml. Jedná se o vůni, která není až tak silná jako parfém. Mnohdy se může zdát, že eau de parfém je víc než eau de toilette, ale není tomu tak, pravý parfém má objem 5 ml a je velmi silný, tudíž jej není třeba aplikovat v takovém množství.

Parfém je tedy jen malá lahvička. Nejlepší je kombinace eau de toilette a parfému, kdy ráno aplikujete skutečně jen velmi málo parfému a odpoledne vůni doladíte ještě toaletní vodou. Parfémy si kupujeme zřídka, jsou o dost dražší, většinou se tedy uchylujeme k nákupu toaletní vody.

Eau de parfum je pak slabší, než toaletní voda a je tedy i levnější. Pokud půjdete nakoupit vůni do kamenného obchodu, určitě vám tam rádi poradí jak s druhy vůní, tak i s rozlišením, abyste měli přehled o tom, co si vlastně kupujete. Výhodné je nakupovat si dárkové balení. Je v něm většinou za cenu toaletní vody zdarma přibalen i sprchový gel a tělové mléko.

Comments are closed.

Scroll To Top