Pondělí, 5. června , 2023

Nechte si před začátkem léta důkladně vyčistit podlahy v domácnosti! Proč?

I když letošní jaro připomíná spíše letní období, nemělo by se zapomínat na některé činnosti, které jsou s jarem spojené. Na mysli máme především jarní úklid domácnosti. Každý rok by se měl alespoň 2krát realizovat v každé domácnosti velký „generální“ úklid. Dnes se zaměříme zejména na podlahy, protože ty bývají často opomíjené a péče o ně nedostatečná, což může mít za následek mnoho problémů. Jakých a jak správně čistit podlahy?

Pyl je agresivní

Všichni dobře víme, že jaro je především pylové období. Pyl je všudypřítomný a rozhodně se neusazuje jen na automobilech, ale také v domácnosti. Na nábytku a na podlahách. Pyl z rostlin je díky svému složení velmi agresivní k povrchům, na kterých přilne. To je pro podlahy v domácnostech špatná zpráva. Čím déle je pyl na podlahách usazen, tím více je ničí. Opotřebovává je a ničí jejich půvab. Důkladné mytí podlah prodlouží životnost a krásu podlahových krytin.

www.zaria.cz_uklidplecity_cz_01

Jak správně čistit?

Správná technologie čištění podlah vždy závisí na druhu podlahové krytiny. V dnešní době jsou velmi populární hladké podlahy – plovoucí, vinylové, lina, dlažba nebo parkety. Z módy rozhodně nevyšly ani koberce. Každý typ podlahové krytiny si ale žádá speciální čištění. A v ideálním případě strojové čištění. V dnešní době jsou pro každou podlahu vyvinuté speciální stroje pro čištění konkrétních podlah. Jejich pořizovací hodnota může být i několik desítek tisíc. Proto se nevyplatí tyto stroje kupovat, ale pronajmout si je. Nebo si rovnou objednat specializovanou firmu na čištění podlah, která se o vše postará za vás.

www.zaria.cz_uklidplecity_cz_02

Výsledek vás překvapí

Kombinace zkušeností, kvalitních čistících strojů a přípravků dokáže s podlahami skutečné divy. A přesně to nabízejí kvalitní úklidové firmy. Výsledek po odborném čištění je mnohem viditelnější, než když si podlahy budete čistit vlastními silami. Podlaha bude bez nečistot, bez prachů a bude se blýskat jako nová. Čištění podlah je důležité i pro vaše zdraví. Jaké zdravotní problémy mohou způsobit roztoči, pyly a prach na podlahách, se můžete dozvědět zde.

Comments are closed.

Scroll To Top