Pátek, 2. června , 2023

Kam v Praze za romantikou? Aneb 5 tipů, kam vzít ženu na schůzku

Chcete své polovičce věnovat jedinečný víkend plný romantiky a nevíte, kam ji vzít? Praha nabízí spousty pěkných míst i podniků, které v tomto ohledu mluví za vše. Ať už chcete do centra nebo spíše do klidnějších míst, kde budete mít více soukromí, hlavní město je k romantickým procházkám jako stvořené. 

Žižkovská věž a restaurace Oblaca

Pokud se chcete vyšvihnout krásným výhledem na Prahu, pak zvolte Žižkovskou věž. Z výšky 93 metrů budete mít město jako na dlani, obzvláště krásné výhledy jsou zde večer, když celé město svítí. Součástí je i luxusní restaurace Oblaca, kde dostanete k výhledu ještě výborné jídlo se skvělým servisem. To zní dobře, že?

Vyšehrad

Kus historie, vinice a výhledy. To je pražský Vyšehrad, místo opředené mnoha legendami. Procházka s výhledem na Vltavu bude krásná v každém ročním období. Zamilovaných párů tu nejspíš potkáte více. Pokud si po takové procházce půjdete do některého z apartmánů v Praze, určitě si užijete i romantickou noc.

Prokopské údolí

Jestliže vás láká spíše příroda a klid, pak zkuste Prokopské údolí. Je k neuvěření, že takový kousek od rušného velkoměsta sídlí takový klid a krása. Zdejší cesty podél potoka, skály a plno zeleně udělají při procházce své.

Vyhlídka v Chuchelském háji

Pěší výlet můžete podniknout také do Chuchelského háje v pražské Chuchli. Je tu řada turistických stezek i stezek pro cyklisty a dojít můžete po žluté stezce až k vyhlídce na Prahu. V Chuchelském háji je také plno krásných míst pro odpočinek včetně altánků, kde se nejspíš nejeden muž vyslovil. Navštívit můžete i místní zookoutek.

Vinárna U sv. Anežky

Po některé z procházek vezměte polovičku do dobré vinárny. A kam jinam, než ke svaté Anežce na Starém Městě. Romantické osvětlení, dům, z něhož dýchá historie a skvělé víno, to je báječná kombinace pro zamilovaný večer. A pokud máte zařízeno ubytování v Praze, můžete pak ještě vyrazit na procházku večerním městem.

Comments are closed.

Scroll To Top