Úterý, 5. března , 2024

Získání řidičského oprávnění se nemusíte bát

20150930143935

S blížícími se osmnáctinami jsem podobně jako většina mých spolužáků začala řešit důležitou věc: Je čas udělat si řidičský průkaz. Vlastní auto jsem sice neměla, chtěla jsem ale tuto zkušenost získat co nejdříve, abych si ji mohla uvést do životopisu. Rodiče mi navíc poměrně ochotně slíbili, že mi auto budou později půjčovat.

Většina lidí ze třídy se rozhodla udělat si řidičák u nás na maloměstě, kde to vyšlo nepatrně levněji a hlavně to bylo jednodušší. Naši ale rozhodli jasně. Pokud chci, aby mi na autoškolu přispěli, tak si zapíšu kurz v Praze, kde se naučím doopravdy jezdit a vyzkouším si pořádný provoz. Kromě občasných křižovatek či semaforů si totiž musíte navyknout i na tramvaje nebo například na mnohonásobně větší množství chodců.

Přestože mě to stálo spoustu nervů a hlavně začátky byly v hlavním městě opravdu náročné, jsem teď za tuto skutečnost vděčná. Díky autoškole, kterou jsem si vybrala, jsem se řízení po několika jízdách přestala bát. A díky příjemným instruktorům jsem navíc byla velmi dobře připravená na testy i závěrečné zkoušky a nakonec jsem si ani nedoplácela žádné kondiční jízdy navíc.

Comments are closed.

Scroll To Top