Pondělí, 22. dubna , 2024

Zdravé spaní

Zdravý spánek představuje základní kámen nejen pro příjemné probuzení bez únavy, ale také pro rovná zdravá záda, která nebolí. A zdravá záda ovlivňují všechno ostatní. Pokud je něco špatně se zády, bolí nebo nahmatáte body, které jsou naprosto bez energie, nastává velký problém. Ze špatných zad a hlavně ze špatně položené krční páteře při spánku, vznikají nepříjemné bolesti hlavy, které mohou přecházet až do častých chronických migrén, kterých se pracně zbavuje. Zdravé spaní je základ pohodového života.

Pokud jsou záda v nepohodě, je kvalita našeho života a zdraví velmi ohrožena, neboť s bolavými zády se špatně pracuje, s bolavými zády se špatně soustředí a bolavá záda nám mohou mimo jiné způsobit i různé psychické problémy. K bolesti zad si většinou pomáháme my sami, neboť spíme na nekvalitním materiálu či špatně uzpůsobené matraci pro zdravotní účely, případně vůbec neřešíme, na čem spíme.

Základem je podložka, která by neměla být příliš měkká, neboť se při spánku záda dostávají do nepřirozené pozice a neměla by být ani příliš tvrdá, abychom se ráno necítili rozlámaně a záda se mohla o podložku příjemně opřít a ponořit se do ní. Základem tedy je vybrat si pro nás opravdu kvalitní lůžko. Na posteli a matracích by člověk rozhodně neměl šetřit a opravdu si pečlivě vybírat to nejlepší.

Vysoká cena však vždy nemusí zaručovat vysokou kvalitu. Někdy je naopak vysoká cena kvalitě spíše nepřímo úměrná a vyjadřuje spíše cenu materiálu než jeho zdravotní funkce. Správný prodejce postelí by vás měl obeznámit s tím, jaký vliv bude mít jejich nabízená matrace na vaše záda, jak funguje, čeho byste se měli vyvarovat a co je pro vás vhodné, neboť zdravé spaní je předpokladem pro zdravý a úspěšný začátek dne.

Jedna z firem, která se snaží na trh uvádět kvalitní postele a matrace pro zdravé spaní je firma Postele-Velda, která přichází s postelemi jménem Boxprings. Více o tomto zázraku si můžete přečíst na internetové adrese postele-velda.cz. Na této webové adrese naleznete bohatou nabídku matrací i dopňků do Vaší ložnice.

Comments are closed.

Scroll To Top