Středa, 4. října , 2023

Zabalte se do hebkého bambusu

Bambus

Jednou z nejmodernějších textilií, se kterou přišel textilní průmysl na konci 20. století, je bambusové vlákno. Vyrábí se z něj oblečení, látkové plínky, osušky, ručníky a jiné. Pro svoji hebkost a měkkost si získává bambus stále větší oblibu. Bambusové osušky oceníte v létě po koupání pro jejich výjimečnou savost. Bambusové ručníky zase spolehlivě nahradí své bavlněné kolegy ve vaší koupelně. Už si nebudete utírat ruce do provlhlého kusu hadru, který po pár použitích zapáchá a můžete ho vyhodit do špíny.

Vhodný materiál pro děti a alergiky

Bambusové vlákno je ideální pro výrobu textilií vhodných pro děti a alergiky. Jedná se o čistě přírodní materiál, který nepochází z půdy znečištěné pesticidy. Bambus je hypoalergenní, odolává bakteriím a plísním. Pro velkou savost, která je až čtyřikrát vyšší než u klasické bavlny, je bambusové vlákno mimo jiné oblíbeným materiálem pro výrobu dětských plínek. Děťátko můžete po koupeli utírat i bambusovým ručníkem, který nepodráždí jeho citlivou jemnou pokožku. Jeho hebkostí se mohou hýčkat i dospělí.

Bambus do koupelny, na sport i ven na cesty

Bambusový ručník na rozdíl od obvyklých bavlněných rychleji schne, nemnoží se v něm bakterie a plísně, proto ho po jednom dni používání nemusíte házet do špíny, nezapáchá totiž jako běžný ručník, který zůstává dlouho viset ve vlhku. Oceníte ho v domácnosti, v sauně, po koupání v bazénu, při sportu a venku v přírodě, všude tam, kde je vysoká vlhkost vzduchu. Údržba bambusových textilií je též jednoduchá. Pere se na 40°C bez aviváže, aby byla zachována savost materiálu, po uschnutí se žehlí do 150°C. Využijte široké nabídky stále oblíbenějších osušek a oblečení na českém trhu, můžete sehnat i bambusové ručníky v akci pro vaši domácnost.

Comments are closed.

Scroll To Top