Sobota, 13. dubna , 2024

Vyzkoušejte retro v novém kabátě … vlastně taštičce!

Pružinové matrace jsou terčem mnoha vtipů a narážek, za léta své existence ale prošly dramatickým vývojem. Seznamte s novou generací pružinových-taštičkových matrací.

Vrzání při každém pohybu, čouhající pružina nebo drát tlačící do zad. Kdysi dávno to tak s pružinovými matracemi možná vypadalo, dnes už ale podobné záležitosti uvidíte maximálně v televizi.

Zatímco negativa vám z rukávu vysype každý, přednosti pružinových matrací nejsou příliš známé:

  • Dokonalá prodyšnost
  • Nadstandardní hygienické vlastnosti
  • Dlouhá životnost
  • Skvělé ortopedické vlastnosti
  • Uložení na pevný i laťkový rošt

Když se zkombinuje klasika s moderními technologiemi

Je to právě dokonalá prodyšnost, která zajišťuje pružinovým matracím vysoký hygienický standard. Na rozdíl od ostatních matrací se v nich totiž tolik nedaří roztočům, plísním a bakteriím. Díky tomu se hodí i pro umístění na pevné rošty.

V klasických matracích jádro tvořilo na dvě stovky pružin, které k sobě byly pevně spojeny. Na tlak tedy vždy reagovala celá matrace, což také způsobovalo populární vrzání.

Taštičky vyřešily všechny problémy kromě jednoho

Revoluce přišla s tzv. taštičkami. Malé sáčky z netkané textilie v sobě ukrývají vždy po jedné pružině, kterých je v moderních matracích 380-500.

Tím, že nejsou pevně spojeny, mohou na zatížení reagovat samostatně a právě díky tomu zajišťují maximální oporu a mají skvělé ortopedické vlastnosti. Jsou to právě taštičky, které také zapříčinily, že pružinové matrace už dále nevrzají.

Je ale jedna věc, kterou taštičky nevyřešily – pružiny stále skvěle pérují, a proto lákají děti. Kupte jim ale raději trampolínu. Ačkoli mají matrace dlouhou životnost, na skákání nejsou uzpůsobeny a děti by je mohly nenávratně poškodit.

Moderní pružinové matrace se stále vyrábí v Čechách

Přestože se pořád prodávají klasické pružinové matrace, kvalitní taštičkové matrace seženete už okolo 4 tisíc korun a není proto nad čím váhat. Můžete si dopřát spojení léty prověřené klasiky s nejmodernějšími technologiemi.

Pružinové-taštičkové matrace nabízí například firma Matex a k vybraným modelům můžete získat i druhou matraci zdarma. Revitalizaci ložnice tak ani nemusí pocítit rodinný rozpočet a navíc budete mít doma kvalitní český výrobek.

Comments are closed.

Scroll To Top