Neděle, 3. března , 2024

Vyčiněná kůže i kožešina je hřejivá a hezky doplní interiér

Mezi námi je spousta chovatelů koz, ovcí i jiných zvířat, jejichž kůži je škoda vyhazovat. Stejně tak pokud známe myslivce, i ti se alespoň občas dostanou ke kůži z divočáka, jelena, lišky atd. Pokud se chystáte na zabíjení a zpracování jehňat, nebo čekáte úlovek z lesa od svého manžela, je dobré vědět, kde vám kůži nebo kožešinu, až bude potřeba, kvalitně vyčiní.

Aby byl výsledek skvělý

Kůže není žádnou levnou drobností, proto bychom si měli vybrat odborníky, kteří danému řemeslu rozumí. Velmi dobře hodnocenou společností je firma Kubát. Obrátit se na ni můžete s vyčiněním ovčích kůží, ale také kůží králičích, z divokých prasat, dokonce i z jelena nebo muflona. Udělají také vydělávání kožešinky z lišky, činí kožky z drobných kožešinových zvířat…

Na našem trhu se pohybuje již od roku 1988, což je důkazem, že je zkušená a své zákazníky si prací dovede udržet. Ať už jste z kterékoli části naší země, přijímají kožešinu k vyčinění osobně, nebo jim ji lze zaslat poštou. Jejich služby jsou tak na dosah každému.

Kolik stojí vyčinění kůže?

Činění není krátké, zabírá většinou dobu 2 – 6 měsíců. Záleží na ročním období i množství zakázek. Je důležité, aby proběhlo několik procesů, jako je čištění v případě potřeby, zasolení, sušení, případné strojové vyčesávání.

Vyčinění menších zvířat se pohybuje v řádu pár set korun, u větších zvířat, jako je jelen, daněk, prase divoké či tele může být cena i několik tisíc korun.

Na cenu činění kůží má vliv i jejich stáří, ošetření chvíli před stahováním, délka vlasu, množství děr, očištění kožešiny včetně končetin a hlavy, nutnost vykostění…

Hřejivá kůže z beránka je skvělým doplňkem na křeslech i v posteli. Krásnou dekorací interiéru je pak kůže z divokého prasete. Ať už máte hospodářství s chovem králíků, nebo jste střelil prvního srnce, společnost Kubatkuze.cz  vám se zpracováním kůží zaručeně pomůže. Stačí se na ni obrátit. S její prací i ochotou budete zajisté spokojeni.

Comments are closed.

Scroll To Top