Středa, 24. dubna , 2024

Váš pes si zaslouží kvalitní matraci!

a_24120-1-51925191cz-800x600

 

Už jste jistě někdy seděli na tvrdé zemi, takže si vzpomenete, jak vás podlaha studila a tlačila i navzdory dece, kterou jste si pod sebe dali. A teď si představte, že byste takhle měli strávit celou noc! Většina z nás by se ráno sotva zvedla. Váš pes zažívá ty samé pocity. Lidé často navštěvují veterináře, protože jejich pes kulhá, nebo trpí jiným onemocněním pohybového ústrojí. Většině těchto problémů se dá předejít kvalitní ortopedickou matrací. Pelíšky pro psy se musí perfektně přizpůsobit jejich tělu, být příjemné na dotek, hřejivé, pevné, ale zároveň poddajné.

Zdraví i nemocní psi ocení tvarovou paměť matrace

Spánek na kvalitní matraci dokáže sloužit jako účinná prevence před nemocemi pohybového ústrojí. Psy většího vzrůstů brzy trápí kloubní potíže právě kvůli jejich váze, proto začněte dělat všechna preventivní opatření už u štěňátka. Kříženci zas můžou mít genetické vady, které se nemusí při správné péči rozvinout. U psů z útulku nikdy není zcela jasná minulost. Pokud má takový pejsek nějaké potíže, je to dost často špatným přístupem v prvních měsících, kdy pro nedostatek místa nebo pohybu končetiny zakrněly. Ve všech případech pejskovi maximálně uleví, poskytne uvolnění a odpočinek ortopedická matrace. Výplň pelíšku musí být pevná. Zkuste vybrat takový pelech, který si udrží svůj tvar a časem neslehne. Nejlepší matrace v sobě dokáží skloubit ochranu před otlačením kloubů s funkčními prvky, jako jsou snadná udržba a mobilita. Voděodolné, prodyšné a samostatně pratelné potahy jsou samozřejmostí.

Co nevíte o vašem čtyřnohém příteli…

Kdo má psa poprvé, bude velice překvapen z toho, co všechno ho ještě potká. Obecné pravdy o psech vezmou za své hned, jak se projeví osobnost a charakter vašeho mazlíčka. Po několika měsících zjistíte, že vedle vás vyrůstá samostatně uvažující bytost. Psa je samozřejmě nutné správnou výchovou zavčasu usměrnit. Pes vás musí respektovat. I přesto si ale žije svůj život a realizuje nápady, o kterých se vám ani nezdá. Infopes.cz publikuje zajímavé a poučné články nejen o psech. Někdy si něco přečtěte, ať víte, co má váš pes za lubem.

Comments are closed.

Scroll To Top