Pátek, 9. června , 2023

Teplé měsíce vyžadují, abychom vlasům dodali hydrataci. Víte, jak na to?

Všichni se těšíme na sluncem prosvícené dny, teplo a vše, co k letní atmosféře patří. Hůře je však na tom naše pokožka i vlasy. Právě jim bychom měli věnovat dostatek péče, abychom svou krásu mohli dávat pyšně na odiv. Víte však, jaké potraviny přispívají ke zdraví a posílení vlasů?

Dopřejte si bílkoviny

Jestliže máte domácího mazlíčka, jistě víte, že na krásnou srst pomáhá vajíčko. Stejně tak je to s našimi vlasy. Vajíčka nemusíte konzumovat tepelně neupravená, stačí, když si připravíte např. jejich míchanou podobu v polo tekutém stavu.

Velkou dávku vitamínů přináší i zelenina, zvláště listová jako jsou saláty či ovoce. Sáhnout můžete po banánech, broskvích nebo třeba meruňkách. Pokožka hlavy bude zpevněná a vlasy získají pevnost.

Vynikající účinky zaznamenaly i nápoje s obsahem aloe very.  Dodají hřívě pružnost a zdravý vzhled.

Co nám v létě nejvíce škodí

Krásnému účesu neprospívá přímé, ostré slunce. Měli bychom používat speciální vlasovou kosmetiku, která bude vlasy chránit a hydratovat. Své neblahé vlivy jim dokazují i časté fénování horkým vzduchem, koupání v bazénech s vodou upravenou chlorem. To vše je vysušuje, čímž dochází lámání vlasů, krepatění a nehezkému, nezdravému vzhledu.

Vyzkoušejte metodu našich předků

Také si vzpomínáte, jak si vaše babička či dědeček vážili kopřiv a používali je k přípravě odvaru, s nímž si vlasy přelívali? Právě nyní na jaře je nejlepší čas pro sběr čerstvých, nově narostlých vršků kopřiv. Mají největší sílu a hodí se jak k přípravě odvarů, tak na sušení na zimu. Kopřivy hezky pročišťují krev a mají celkově očistný vliv na náš organismus.

Nejsnadnějším způsobem, jak si dopomoct ke krásným vlasům, které budou lesklé, elastické, pevné a zdravé je užívat výživové doplňky stravy. Kupříkladu vnitřní vlasová výživa s aktivátorem v podobě doplňku stravy CLINICAL hair-care dodá vlasovým buňkám živiny pro tvorbu keratinu i důležité bílkoviny.

Mějte krásné vlasy v průběhu všech teplých měsíců. Se správným doplňkem stravy se vám to bezesporu podaří.

Comments are closed.

Scroll To Top