Pondělí, 22. dubna , 2024

Šijeme z bavlněného plátna

Chcete dát Vašemu domovu nový styl, změnit vybavení nebo dodat prostorům sezónní nádech a současně patříte mezi příznivkyně šití? Ráda si zdobíte svůj domov látkovými dekoracemi, které si sama vyrobíte? Pak jste už jistě objevila výhody bavlněného plátna, které je prodyšné, lehké, příjemné na dotek, a zároveň je k dispozici v mnoha vzorech i barevných provedeních.

Vlastnosti bavlněného plátna

Bavlněné pláno je textilie, která je tkána tou nejjednodušší plátěnou vazbou. Plátna z bavlny jsou velmi vhodným materiálem zejména pro výrobu polštářů a bytových dekorací, a to zejména proto, že velmi dobře sají pot. Ve velké většině je možné tento materiál bez problémů prát v pračce. Díky pevnosti bavlněného plátna se s látkou tohoto typu velmi dobře pracuje.

Široké možnosti využití bavlněného plátna

Bavlněná plátna jsou s oblibou využívána pro šití různých bytových doplňků a dekorací, jako jsou například polštářky, ložní prádlo, deka, ubrusy, prostírání, chňapky nebo zástěry. Kombinací plátna a stuhy zároveň mohou vzniknout originální tašky, které využijete při denních nákupech. Bavlněná taška bude vypadat lépe než klasická igelitka, a zároveň jejím opakovaným používáním pomůžete šetřit životní prostředí.

Bavlněná plátna s dětskými motivy jsou pak velmi vhodná pro šití doplňků pro nejmenší, například peřinek, mantinelů do postýlek, zavinovaček, povlečení, kojících polštářů nebo různých hraček či postaviček. Bavlněné plátno je odolné a vydrží i hrubší zacházení ze strany malých nezbedů. Uvažujete-li pak nad dekoračními polštáři, velmi oblíbeným typem zdobení je háčkovaná krajka z bavlněné příze, kterou rovněž můžete zakoupit v různých barevných provedeních.

Vsaďte na vysokou kvalitu bavlněných pláten a bavlněných přízí MoVe materiál. Vyberte si z naší široké nabídky.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top