Pátek, 9. června , 2023

Jak se připravit na podzimní období? Nastartujte svůj imunitní systém

fall-1072821_640

Když se léto chýlí ke konci a nastává chladné a sychravé podzimní počasí, není to nic příjemného. Jde o změnu i pro naše tělo, které si najednou musí poradit s nižšími teplotami. Všude okolo lidé kýchají a jsou nachlazení, což je zátěž i pro imunitní systém. Čím více péče tedy budete věnovat prevenci, tím lépe odoláte nemocem. V článku najdete doporučení, jak efektně posílit imunitu.

Zdravý životní styl

Imunitní systém je odrazem fungování našeho těla. Pokud máme dostatek energie, nestresujeme se a dodržujeme zásady zdravého životního stylu, dá se předpokládat, že i naše imunita na tom bude lépe a dokáže nás efektivně ochránit před okolním nebezpečím v podobě bakterií a virů. Každý den se tedy snažte sníst porci ovoce a zeleniny, kde dostanete důležité vitamíny a minerální látky, bez jejich přítomnosti není organismus tak výkonný.

Součástí pravidelného režimu by měl být i dostatečný spánek. Minimum je většinou sedm a půl hodiny, ale záleží na konkrétním jedinci. Dále je dobré věnovat se pohybu. Nemusíte hned trávit hodiny v posilovně, ale postačí procházky na čerstvém vzduchu. Více pohybu v běžném životě totiž pomáhá s rozprouděním krve a lymfy, což zaručuje, že se látky imunitního systému dostanou všude, kde jsou potřeba.

allicor-forte-a

Doplňky stravy

Aby to všechno ještě lépe fungovalo, hodí se zapojit do boje i doplňky stravy. Jejich hlavním cílem je doplnění minerálních a vitamínových látek s požadovaným efektem pro zlepšení obranyschopnosti. V období chřipek a nachlazení je nesmírně důležitý dostatečný příjem vitamínu C, s čímž pomůže doplněk EXTRA C 500. Výhodou je možnost nakupování na internetu, kdy si v klidu vyberete přípravky vhodné pro aktuální sezónu. V rámci podzimního doporučení se hodí i ALLICOR Super s obsahem česneku, který má přirozené antibakteriální a antimykotické vlastnosti.

27324-banner-cz (1)

Comments are closed.

Scroll To Top