Čtvrtek, 5. října , 2023

Šaty na ples aneb Dlouhé či krátké

Začíná období plesů. Některé plesy už proběhly, ale ještě nás spousta plesů čeká. Ples je společenská akce, u které se očekává, že budete vypadat jako princezna. Ženy si dělají speciální účesy, kupují nové šaty, lakují nehty a podobně.

pixelia / Pixabay

Jaké šaty patří k plesu?

Kdybyste se zeptali odborníka, estetika, tak vám zcela jistě řekne, že ples je společenská akce, na kterou je nutné mít dlouhé šaty. Avšak pokud byste se zeptali kteréhokoliv muže, tak vám řekne, abyste si vzali krátké šaty, protože čím více jde toho vidět, tím jdou muži radši. Pravdou je, že tyto striktní pravidla o dlouhých šatech už se tolik nedodržují. A ani nemusí, protože je mnoho krátkých šatů, které jsou velmi pěkné a vhodné i na plesy.

Krátké šaty!

Jsou ženy, které zásadně nosí dlouhé šaty, což je velmi pěkné, protože se dodržují tradice. Ale mnoho žen, zejména mladších žen dávají přednost krátkým šatům, což rozhodně není na škodu. Většině žen krátké šaty pasují lépe než dlouhé. A je rozhodně dobře, když žena odhalí své krásné dlouhé nohy, čímž zaujme nejen muže, ale také si zvedne své sebevědomí. A ples je jednou v roce, což je den, kdy se má žena cítit jako princezna. Některé tohoto pocitu nabudou v dlouhých korzetových šatech, ale jdou ženy, které se daleko lépe cítí v krátkých šatech.

Krátké šaty levné šaty?

Některé ženy volí krátké šaty, jen protože jde o levnější variantu. Pravdou je, že v mnoha případech bývají kratší šaty levnější, přece jenom je na dlouhých šatech použito více látky. Avšak může se stát, že některé krátké šaty mohou být stejně drahé, jako šaty dlouhé. Třeba, když jde o dlouhé šaty, které mají jednoduchý střih bez výrazných doplňků a naopak krátké šaty s krajkou či nějakými výraznými doplňky. A pravdou je, že cena by neměla být rozhodujícím prvkem, přece jenom šaty vám mohou posloužit na více sezón.

Jedny šaty na více plesů?

Pravdou je, že většina žen si myslí, že když ty šaty měly na plese minulý rok, tak si to všichni budou pamatovat a ony si rychle musí koupit nové. Avšak vychytralé ženy si koupí dvoje šaty a každý rok je střídají, protože lidé si nezapamatují, co měla žena na sobě před dvěma lety.

Některé ženy se drží zásah a vybírají dlouhé šaty, ale nic se nestane, když sáhnete po krátkých šatech, dokonce to může vypadat velice pěkně.

Comments are closed.

Scroll To Top