Pondělí, 5. června , 2023

Proč se vyplatí mít pojištění domácnosti?

Nikdo z nás si to nechce představovat, ale i nehody jsou součástí života. Když doma začne hořet, nebo po návratu do bytu najdete povodeň, čeká vás spousta uklízení a oprav. Pokud ale nemáte pojištěnou domácnost, náklady se vám prodraží. Zvlášť, pokud jste škodu způsobili vy a pračka vytopila sousedy pod vámi.

Nehoda se může stát, buďte na ni připravení

Jestli chcete mít klid a jistotu v ochraně vašeho domu a vybavení, zaměřte se na pojištění domácnosti a nemovitostí. Ať už jste doma, v práci nebo na dovolené, musíte být připravení na všechny možné scénáře.

Ke klidnému spaní vám nepřidá fakt, že domácnost není pojištěná a vy tak můžete přijít o všechny vaše věci bez nároku na odškodnění. Díky pojistce nemusíte být ve střehu a dopředu počítat s nečekanými okolnostmi, ať už jde o pohromu či lidský faktor.

Co se počítá do pojištění?

Pojištění domácnosti se vztahuje na konkrétní zařízení domu, kam patří nábytek, starožitnosti, elektronika, ale i stavební části domu, jako je třeba plovoucí podlaha. Při pojištění si jednoduše vyberete vše, co je pro vás cenné. Pojistit můžete také svoji nemovitost, jako je dům, garáž, sklep nebo třeba zahradní altán, který spadá pod váš majetek.

Vybírejte s rozvahou, srovnávejte nabídky

Ještě než se zaměříte na služby jedné konkrétní pojišťovny, srovnejte si ceny a nabídky ostatních. Přestože bude velkou roli hrát cena, hledejte také další možnosti služeb a připojištění. Poptejte se na reference, hledejte negativní recenze. Pokud se vám doma stane nehoda, na kterou se pojištění nevztahuje, máte jednoduše smůlu.

Hledejte i výši limitů jednotlivých rizik, která do pojištění spadají. Pojišťovny mají často nastavená jiná dělení základního pojištění a připojištění než jejich konkurenti.

Přemýšlejte dopředu, po nehodě už je pozdě

Plánujete se přestěhovat do nového a o pojištění jste ještě neuvažovali? Při plánování  nového bytu zvažte možnost pojištění domácnosti. Pokud kupujete rodinný dům, i ten se dá samostatně pojistit a vy tak nepřijdete o střechu nad hlavou. Mějte na paměti, že náhody se stávají, buďte na ně proto připravení.

Comments are closed.

Scroll To Top