Středa, 4. října , 2023

Proč je tak důležité, vzájemně si vonět

Krása a porozumění není zdaleka vše, co by partneři mezi sebou měli mít. Oni si totiž musí i vonět. Pokud si najdete protějšek, který se vám líbí a přitahuje vás a je to vzájemné, ještě nemáte vyhráno. Musíte si totiž ještě i vonět. Zjistíte to okamžitě, když se políbíte a nejde o vůni parfému, ale o vůni přirozenou.

Čich je velmi důležitá funkce, která nám prozradí mnohem více, než zrak, co se týče člověka, do kterého se zamilujeme. Pokud vnímáme dobře vůně, pak si je vybavujeme mnohem intenzivněji, než zrakový vjem. Určitě se vám stalo, že jste někdy ucítili vůni, která vám cokoliv připomněla, či vybavila nějakou situaci z dřívější doby.

Je to sice neuvěřitelné, ale i matka se do svého dítěte zamiluje na základě jeho vůně. Nejvíce vůně, kterou matka vnímá, je na hlavičce miminka. Právě zde jej také nejvíce pusinkujeme. Co je velmi zvláštní fakt, je to, že často matka a dcera používají velmi podobné vůně parfémů a mají stejné čichové vjemy.

Podobně si pak vybíráme i partnery. Každý z nás miluje jinou vůni, což je velice zvláštní a neexistuje vůně, která by se líbila každému. Proto tedy jsme v tomto směru odlišní. V našem potu, moči a slinách jsou feromony a ty řídí naše chování, sexuální přitažlivost, postavení a rozhodují o velkém množství jevů.

Feromony necítíme jako takové, ale jsou vnímány Jacobsonovým orgánem, ten je umístěn v horním patře, mezi nosem a ústy. Z tohoto místa pak odchází impulsy do mozku. Vůně jsou pro člověka velmi důležité a naše rozhodování se velmi často odehrává na základě našich čichových vjemů. Jsou i takové případy, kdy muž žádá svou ženu, aby se nemyla, protože se jeho chuť k ní tím neuvěřitelně zvýší. Vůně na nás může působit různě a je nám buď příjemná, či nikoliv. Jedno je ale jisté a to je fakt, že pokud nám cokoliv nevoní, tak o to ani nestojíme.

Comments are closed.

Scroll To Top