Pátek, 9. června , 2023

Péče o pokožku na jaře

Hydrabio (1)

 

Po dlouhé zimě se konečně zas prodlužují dny a vítají nás první jarní sluneční paprsky. Naše pokožka je po studených měsících dehydratovaná, bílá a citlivá. Je důležité ji aklimatizovat, aby prudké změny teplot spolu s jarními paprsky pokožku nepoškodily. Vliv znečištěného ovzduší a stres se na ní každodenně podepisuje a narušuje buněčnou aktivitu kůže. Ta ale nemá schopnost vytvářet nebo uchovat na povrchu vodu, kterou tolik potřebuje pro zachování přirozené rovnováhy. Bez dostatečné péče se kůže dehydratuje, způsobuje nepříjemné pocity, stává se tak citlivější a ztrácí svou pružnost a zářivost.

Hydrabio (3)

Čistit, hydratovat, chránit

Čištění pokožky je základním krokem, bez toho se Vám mít pleť svěží a hebkou nepovede. Na začátek použijeme jemný peeling v oblasti obličeje a dekoltu, krouživými pohyby 1 až 2 minuty masírujte a poté důkladně opláchněte. Poté použijte zvlhčující a odličovací mléko, naneste ho na navlhčený vatový tampon a jemnými krouživými pohyby odstraňte make-up a nečistoty z vašeho obličeje a očí, po odstranění nečistot doporučujeme použít micelární vodu.

Následovat by měla hydratace, která je na jaře to nejdůležitější. Na dokonale vyčištěnou pokožku dáváme ráno denní krém a na noc výživný noční krém. Vybírejte krémy, které obsahují větší množství aktivních hydratačních látek a snižují citlivost pleti. Volba přípravku je samozřejmě individuální a záleží také na Vašem věku.

Hydrabio (2)

Nezapomínejte se chránit před slunečními paprsky. Naše pokožka po zimě touží po vitamínu D, který ji tolik chyběl, ale zatím co v létě přijde lidem samozřejmé používat opalovacími krémy, na jaře na to už často zapomínají a jarní paprsky podceňují. Vybírejte k ochraně před sluncem prostředek, který poskytuje vysokou ochranu před škodlivými účinky UV záření a zabraňuje tak předčasnému stárnutí kůže.

Neměli bychom také zapomínat na pravidelný příjem neslazených tekutin (minimálně 2 litry denně), hodně odpočívat, pohybovat se často na čerstvém vzduchu, sportovat a dostatečně dlouho spát. Pokud budete jarní péči o pokožku dodržovat, proměna Vaší pokožky na sebe nenechá dlouho čekat.

Comments are closed.

Scroll To Top